Důchodci přelstili loterii a vyhráli stovky milionů! Teď se o nich bude natáčet film

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Duchodci loterie
Zdroj: Shutterstock

Jerry a Marge Selbee se seznámili na střední škole a už tehdy muselo být všem v okolí zřejmé, že z toho bude celoživotní láska. Trávili spolu veškerý volný čas, postupně vychovali šest dětí a aby spolu mohli být i v práci, otevřeli si vlastní obchůdek. Zatímco Marge připravovala zákazníkům sendviče a starala se o účetnictví, Jerry obsluhoval u pultíku.

Po sedmnácti letech ale prodejnu prodali a se šesti křížky na zádech se rozhodli vychutnat si zaslouženého důchodu. V ten okamžik se jim do cesty náhodou připletla loterie, díky níž si spolu s přáteli přišli na 26 milionů dolarů, tedy bezmála 600 milionů korun.

Přečtěte si také: Paní Renata vyhrála se Sazkou už podruhé. Kolo štěstí ji nyní odměnilo Škodou Fabia Combi

Nápad za všechny peníze

Při jedné ranní návštěvě trafiky narazil Jerry na leták propagující novou státní loterii Winfall. Do této hry se prodávají sázenky s předem danými čísly, z nichž se losuje pětimístná kombinace.

Když jackpot dosáhne pěti milionů dolarů, tedy něco přes 100 milionů korun, a nikomu se ho nepodaří vybrat, rozdělí se v příštím slosování mezi hráče, kteří trefí tři nebo čtyři tažená čísla. A právě to přivedlo Jerryho na zajímavý nápad.

Matematický génius

„Jerry měl vždycky to, čemu říkal hlava na čísla. Matematiku vystudoval na univerzitě a trvalo jen pár minut, než mu došlo, co má před sebou,“ řekla Marge v rozhovoru pro televizi CBS. Milovník čísel tak během pouhých tří minut spočítal, jak se dá na garantovaném rozdělování jackpotu celkem snadno vydělat.

Své první pokusy před manželkou zamlčel a pochlubil se až poté, co si vydělal v přepočtu necelých 60 tisíc a 170 tisíc korun. Marge výhra udělala stejnou radost jako jemu a v dalším sázení se ho nezdráhala podpořit.

Vzhůru na stříbrné plátno

K loterii Winfall brzy přibrali její sesterskou hru Cash Winfall a do sázení zapojili i své přátele, známé a rodinu. Společně s nimi založili hráčský syndikát o pětadvaceti členech a z celkem dvanácti her si odnesli zhruba 560 milionů korun.

Jenže stát loterii pro malý zájem nakonec zrušil. Manželé v tu chvíli sázení pověsili na hřebík, za získané peníze opravili dům, zaopatřili vnoučata i pravnoučata a nyní si užívají klidného a spokojeného důchodu s občasnou přátelskou partičkou karet.

O jejich život projevil kromě médií zájem i filmařský průmysl, který momentálně pracuje na snímku Jerry and Marge Go Large. Hlavní role si v něm střihnou Bryan Cranston (Perníkový táta) a Annette Bening (Americká krása).

Miliony padají i u nás

Kvůli obrovskému množství kombinací, které mohou být taženy, se vám Sportku přelstít nepodaří, i tak se v ní ale často vyhrává. Třeba v pátek si jeden sázející odnesl 33 milionů korun!

I přes tuhle krásnou výhru je ale stále Superjackpot opravdu nabitý, pro dnešní slosování ukrývá hned 178,5 milionu korun. Klikněte si pro svůj tiket na tento odkaz.

Úvodní fotografie je pouze ilustrační a nezachycuje skutečné výherce.
Autor: redakce

18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články