Děti slavných Beatles nezapřou podobu se svými slavnými rodiči

od Šárka Blahoňovská
3 minuty čtení
beatles
beatles

Legendární britská skupina po sobě zanechala mnoho hitů, ale také talentů ve svých potomcích. Kolik jich je a kdo z nich se věnuje hudbě? Kdo z „Brouků“ byl nejplodnější a čí syna napadlo zahájit další generaci Beatles?

Synové Johna Lenonna

Z prvního manželství Johna Lennona vzešel syn Julian. Poté, co ho Lennon opustil kvůli Yoko Ono, se na nějakou dobu rozkmotřili. Julian se ale potatil a začal se zajímat o hudbu.

Otec mu koupil kytaru, ukázal pár akordů a kariéra mohla začít. Platinovou desku za album Valotte ale získal až po jeho smrti.

S Yoko Ono vyženil Lennon její dceru Kyoko. Nikdy však nebyla plnohodnotným členem jejich rodiny, protože žila s otcem, který ji v podstatě unesl.

S druhou manželkou ale Lennon přivedl na svět druhého syna Seana. I jeho vždy zajímala hudba. Vydal několik sólových alb, pracoval i s Lennym Kravitzem, jel na turné se svou matkou a s manželkou založil folkovou avantgardní skupinu.

Zdroj: Pablo029 / CC BY-SA

Početný rod McCartney

Vůbec nejpočetnější potomstvo má baskytarista Paul McCartney. Stihl se třikrát oženit a celkem má čtyři vlastní a dvě nevlastní děti.

Z manželství s Lindou Estman si vyženil a osvojil dceru Heather. Je uznávanou hrnčířkou, a má dokonce svou vlastní řadu nádobí.

Už když si McCartney Lindu bral, čekali spolu dceru Mary. Ta se nejvíce proslavila na obálce alba svého otce. Z pozice před objektivem se přesunula za něj a je z ní fotografka.

Jméno Stella McCartney je dnes světově známé, zejména ve světě módy.

Prostřední dcera McCartneyho má dnes svou vlastní značku oblečení a je velmi úspěšnou návrhářkou. Ze všech dětí Beatles to rozhodně dotáhla nejdále.

Zdroj: Blackcat; the author of the original photograph is Jaguar MENA / CC BY

Jediný syn slavného brouka James se věnuje hudbě. Mediální humbuk způsobil, když před pár lety navrhl, že by společně se Seanem Lennonem a Dhani Harrison mohli zahájit další generaci Beatles.

Benjamínkem z rodu McCartney je dcera Beatrice, kterou má hudebník z druhého manželství s Heather Mills.

Narodila se v roce 2003 a přesto, že se její rodiče bouřlivě rozvedli, tráví čas s oběma. Z posledního, třetího manželství s Nancy už pouze vyženil tehdy dospívajícího syna Arlena.

Jedináček Harrison

Jediný syn George Harrisona dostal exotické jméno vycházející ze sanskrtu – Dhani. Od mala se věnoval hudbě, zaujala ho hlavně hra na ukulele a klavír.

Byl taky vzorným studentem prestižní univerzity, ale když se začal zhoršovat zdravotní stav otce, studium přerušil. Po otcově smrti dokončil jeho album.

Zdroj: Susan Beals / CC BY-SA

Ringo Starr

Zak Starkey je prvním synem bubeníka slavné skupiny. Pozitivní vztah k hudbě měl od dětství, ale paradoxně mu první bicí pořídil jeho kmotr.

Hudbě se věnuje naplno dodnes, se svou manželkou přivedli na svět první vnouče skupiny Beatles.

Zakův mladší bratr Jason jde také ve šlépějích otce a sedí za bicími.

Měl ale pár divočejších let, kdy se například pokusil ukrást z auta rádio, anebo se před soudem objevil kvůli drogám.

Nejmladší ze tří sourozenců ze Starrova prvního manželství je dcera Lee. Narodila se až po rozpadu kapely a také v době, kdy začínala krize v manželství rodičů. Stala se z ní vizážistka a módní návrhářka.

Zdroj: Kubacheck / CC BY

Poté, co se Ringo Starr s první ženou rozvedl, z dalšího manželství ihned vyženil dva potomky. Francescu, která se uplatnila na poli filmu. Mladší Gianni je obchodníkem a usadil se v Los Angeles.

Vypadá to, že výčet potomků slavné skupiny je již definitivní, i když člověk nikdy neví.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články