Chcete být spokojení? Nezapomeňte dělat těchto 7 věcí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Stastna zena
Zdroj: Shutterstock

Spokojenost není něco, s čím se narodíme, pro co nemusíme nic dělat a co si můžeme nepřetržitě udržet po celý život. Šťastní lidé si uvědomují, že pozitivním pocitům je nutné vyrazit naproti a osvojili si proto některé zvyky, které jim v tom pomáhají. A my vám dnes prozradíme sedm z nich.

1. Žijte zdravě

Na vitamíny a živiny bohatý jídelníček, pravidelný pohyb, kvalitní spánek a dostatek vody. To, jak se staráme o svou fyzickou schránku, má velký dopad nejen na ni, ale i na naši psychiku, množství energie a to, jak se obecně cítíme.

Přečtěte si také: V čem začít podnikat v letošním roce? Jídlo pro mazlíčky, truhlíky a další tipy

Nebuďte přitom na sebe příliš přísní, jednou za čas si dopřejte i něco dobrého na zub a nezapomínejte se pravidelně odměňovat.

2. Zaměřte se na zážitky

Za peníze si štěstí možná nekoupíte, mohou vás k němu ale poměrně dobře přiblížit. Místo nakupování nejnovějších technologických vychytávek a luxusního oblečení utrácejte raději za zážitky. Plňte si své sny, bavte se, cestujte a nebojte se zkoušet něco nového. Život je příliš krátký na to, abyste se soustředili pouze na materiální požitky.

3. Vyjadřujte vděk

Každý den si najděte chvilku na to, abyste se zamysleli nad tím, za co jste ve svém životě vděční. Pokud můžete, zapište si tyhle věci na papír, do deníku či poznámek v telefonu a jednou za čas si zápisky prolistujte, abyste si připomněli, kolik štěstí a radosti od svého okolí dostáváte.

4. Dopřejte si digitální detox

Od rána do večera na nás vyskakují nejrůznější informace a novinky, většina z nich přitom bývá poměrně negativní. Naučte se je vyfiltrovat a dopřejte si dostatek klidu. Na zprávy se koukněte jen jednou denně a vyhraďte si čas, kdy nebudete otevírat žádné sociální sítě ani novinkové portály.

5. Nepřestávejte se učit

Vzdělávání není jen pro mladší ročníky a nemusíte si ho spojovat s něčím nepříjemným. Jakmile se začnete věnovat novému koníčku a něco se naučíte, budete si připadat spokojenější a navíc vám poroste zdravé sebevědomí.

6. Vyzkoušejte dobrovolničení

Spokojení lidé často dělají věci, za které na oplátku nic neočekávají. Díky dobrovolnictví poznáte nové lidi, budete si připadat užiteční a možná najdete i své poslání. Pomáhat můžete v útulku pro zvířátka nebo třeba v centru pro děti či postižené, stačí se jen kouknout na možnosti ve vašem okolí.

7. Buďte se svými milovanými

Je nám jasné, že často nevíte, kam dřív skočit, a je nutné dělat jisté kompromisy. Nikdy by tím ale neměl trpět kvalitně strávený čas s vašimi blízkými, přáteli a rodinou. Vezměte je na dobrou večeři, běžte se projít do přírody nebo si jen sedněte u kávy a proberte, co důležitého se děje ve vašem životě.

Vsaďte si!

Myslíte si, že vám ke štěstí chybí pořádně dlouhá dovolená? Život v pohodě můžete mít díky loterii Extra Renta. Losuje se dneska večer a hlavní výhra je víc než lákavá: měsíční rentu 100 000 Kč můžete mít na dlouhých 20 let!

Vsaďte si jednoduše Extra Rentu kliknutím na tento odkaz.

Autor: redakce
18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články