Chceme všechno rychle a hned, ale kam se poděla romantika?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
kvetinazlasky
Zdroj: 123RF.COM

Muži a ženy se liší v mnoha ohledech. Rozdíly se projevují také v postelových partnerských hrátkách. Dámy, pokud čekáte od mužů dlouhé předehry a romantické mazlení předtím, než „dojde na věc,“ pravděpodobně vás zklameme. Muži totiž v posteli dávají přednost něčemu zcela jinému.

Zatímco ženy si rády v posteli spíše pohrají a chtějí od svého partnera také nějakou tu romantickou předehru, jejich drahé polovičky by obvykle raději šly rovnou na věc.

Investice do reprodukce

Zdroj: 123RF.COM

Už od samého počátku vztahu se projevují zásadní rozdíly. Zatímco ženy hledají city, muže zajímá spíše dokonalá postava – pevná prsa a zadek, tvar přesýpacích hodin, pohledná tvář. Podle sexuologů existuje pro tuto situaci jednoduché objasnění. Tím je rozdílná účast mužů a žen na lidské reprodukci. Zatímco muž stojí pouze u prvního kroku a stačí  pouhá jedna ejakulace k tomu, aby se stal otcem, ženy prožívají devět měsíců těhotenství, porod a kojení. Jelikož je biologická investice mužů je do stvoření dítěte poměrně malá, nemají takovou tendenci hledat dlouhodobé vztahy a zaměřují se spíše na ty krátkodobější.

Bez větších okolků rovnou k věci

Zatímco ženy mají rády dlouhé předehry, muži už od samého počátku myslí pouze na to jedno a jde jim především o samotný sex.

Na druhou stranu snadno dostupné ženy jsou však pro muže obvykle nezajímavé na dlouhodobé vztahy. Pokud tedy netoužíte pouze po sexu na jednu noc, ukažte mužům, že si styk s vámi musí zasloužit.

Snadno dostupné ženy jsou pro muže nezajímavé a nejisté, jsou totiž jakousi známkou dostupnosti nejen pro jednoho muže, ale pro všechny.

Buďte aktivní, ale nesnažte se na muže pouze zapůsobit

Pro muže je atraktivní především sex s pozitivně laděnými ženami, které jsou aktivní, veselé, vášnivé a sex si užívají. Pozor však na přehrávání, střídání příliš mnoha poloh či hraný orgasmus. Muž chce být tím, kdo ženu uspokojí, cítit se dominantně. Přílišná aktivita a vynalézavost však může vést spíše k tomu, že k uspokojení nedojde.

Zatímco ženy reagují během milostných chvil na doteky, oslovení či sladká slůvka, muži si rádi hrají s erotickými hračkami nebo nechají ženu, aby si hrála sama před jejich zraky. Obecně totiž platí, že pánové se především rádi dívají a ke vzrušení jim často stačí pouze vizuální stránka a křivky dámského těla.

Desatero mužského sexu

1. Muži preferují krátkodobější vztah. Jeho cílem je se obvykle dostat rychle k věci.

2. Pokud je žena snadno dostupná, využijí situace, nikdy s ní však nenaváží dlouhodobější vztah.

3. Pro dlouhodobé vztahy si vybírají spíše ženy rozvážné (obvykle záruka toho, že muž nebude investovat do cizích potomků).

4. Muži mají rádi variabilitu partnerek.

5. Muži preferují na něžném pohlaví známky ženskosti (úzký pas, pevná prsa).

6. Muži chtějí být těmi, kteří ženu stoprocentně uspokojí.

7. Muži jsou vizuálně vzrušiví. Proto využívají erotické pomůcky, sledují pornofilmy a mají rádi na ženách svůdné spodní prádlo.

8. Muži mají sexuální fantazie, ve kterých jsou ženy především aktivní a kreativní.

9. Pro muže je okamžikem připravenosti k sexu erekce. Jsou orientováni spíše na techniku než na pocity.

10. Penis je mužskou nejsilnější erotogenní zónou.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články