Anna Ecklund: Během exorcismu kvílela, syčela a létala vzduchem. Pak ji démoni opustili

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Exorcismus
Zdroj: Shutterstock

Svět ji zná pod jménem Anna Ecklund. Podle dostupných informací se ale původně jmenovala Emma Schmidt. Důležitější než její jméno jsou ale zlí démoni, kteří se během jejího života usadili v jejím těle. Zkušeným exorcistům se jich ovšem podařilo zbavit.

Annin otec byl sukničkář a alkoholik. Její matka ale chodila pravidelně do kostela a dívku brala s sebou. Když jí bylo 14, začaly první problémy. Po návštěvách kostela Anna vždy zvracela, chovala se násilně k duchovním, a dokonce reagovala špatně i na svěcenou vodu.

Tvrdila, že ji po ní pálí obličej. Když jednou kněz vodu vyměnil za obyčejnou, aby se ujistil, že si Anna nevymýšlí, byla překvapená, že její kůže při kontaktu s vodou nebolí a nepálí. A tak se začalo věřit, že je dívka posedlá ďáblem.

První úspěšné vymýtání

Ve třiceti letech se s Annou už nedalo mluvit. Reagovala prudce skoro na jakoukoli zmínku o náboženství, byla násilná a sama hledala pomoc. Proto byla poslána k otci Riesingerovi, který na ní provedl exorcistický rituál.

Po prvním vymýtání ďábla se zdálo, že je Anna zase v pořádku. Nějaký čas se u ní neprojevovaly žádné problémy. Pak ale zemřel její otec a její teta, která s ním měla poměr. A ona začala tvrdit, že se jejich duše usídlily uvnitř jejího těla.

V roce 1928 Anna znovu hledala u otce Riesingera pomoc. Ten se tentokrát rozhodl provést exorcismus tajně. Celému obřadu přihlíželo jen pár jeptišek a hospodyně. Všichni později potvrdili stejné výpovědi.

Lidé v ní bojovali o moc

Během celkově tří exorcistických rituálů se s Anniným tělem děly neskutečné věci. Vznášela se prý vzduchem, mluvila latinsky, ačkoli to neuměla, syčela a kvílela. Také mluvila hlasy svého otce, tety a dalších několika lidí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený 𝐕𝐈𝐑𝐀𝐋 𝐓𝐎𝐏 (@viraltopoficial)

Když se jejího obličeje dotkla svěcená voda, Anna opuchla, natekla jí celá hlava a nemohla dýchat. Navíc mezi sezeními hodně zvracela a během obřadů zhubla 9 kilogramů.

Nakonec se podle Riesingera ukázalo, že v těle Anny bylo několik lidí z určitých důvodů. Její otec prý proto, že s ním jako mladá odmítala mít sexuální poměr. Další osoba se ji snažila dovést k sebevraždě.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Spooky Sh*t (@spookyshit_pod)

Poslední vymýtání se konalo 23. prosince 1928. S divokým výkřikem, při kterém vyjmenovala jména všech, kteří ji podle všeho okupovali, nakonec Anna uvolnila své tělo a od té doby podle mnohých neměla už nikdy žádné problémy.

Byla opravdu posedlá?

Dnes jsou vědci, ale dokonce i sami duchovní k celému případu skeptičtí. Podle nich mohla být Anna spíše psychicky nemocná. Jak ale v tomto případě vysvětlí reakce jejího těla na svěcenou vodu a poletování vzduchem?

Mohl se kněz s Annou domluvit a sehnat dostatek svědků, kteří by potvrdili jeho příběh? Proč by to ale dělal? A co chování Anny na veřejnosti před tím, než se nechala léčit?

Případ Anny Ecklund je historicky jedním z nejzajímavějších případů týkajících se vymýtání ďábla. Vše nasvědčuje tomu, že byla žena opravdu posedlá. Později prožila šťastné roky života a zemřela ve věku 59 let.

Zdroj: mysteriesrunsolved.com, dbpedia.org, grunge.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články