3 příběhy výherců, kteří vás inspirují vsadit si večer Sportku

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
Sportka
Sportka

Hned tři obří jackpoty trefili v krátké době členové norské rodiny Oksnesových a dohromady si přišli na 80 milionů korun. Američan Clarance W. Jones má na svém kontě dokonce 10 000 výher a rodina jiného Američana Aliho Jaafara už loterním společnostem přinesla 1 200 výherních tiketů. Tady jsou tři příběhy rekordmanů, kterým je evidentně štěstěna víc než nakloněna.

Rodina Oksnesova

Oksnesovi jsou z Norska a zřejmě někde u nich bydlí loterní bůh, pokud existuje. Podařilo se jim vyhrát více než padesátkrát. Národní Norskou loterii vyhráli celkem třikrát během šesti let a vyneslo jim to jen v jackpotech víc než 24 milionů norských korun, což je zhruba 80 milionů korun českých. Děda Leif vyhrál jednou, pak dcera Hege Jeanette a jackpot nakonec trefil i bratr Tord.

Zdroj: Sazka

Všechny výhry se podivně motaly kolem těhotenství Hege Jeanette, která u první výhry otěhotněla a další dva jackpoty padly v rozmezí několika hodin po narození potomka. Norská loterní společnost Norsk tipping tohle neuvěřitelné štěstí komentovala slovy, že už se setkali s tím, že někdo strefil jackpot dvakrát, ale třikrát? To je opravdový unikát.

Celá rodina teď Hege prosí, ať má další dítě, protože ještě pár členů rodiny jackpot nevyhrálo. Říkají to samozřejmě s úsměvem a rodina má obrovské štěstí, že má nového a zdravého člena rodiny, který navíc nosí milionové štěstí.

Clarance W. Jones

Zdroj: Sazka

Snad absolutním výherním rekordmanem je pan Jones z Ameriky. Nikoliv Mr. Jones z filmu, ale opravdický muž, kterému se povedlo během deseti let vyhrát celkem 10 000krát. Inkasoval tak přes 18 milionů dolarů. Sám sebe popisuje jako profesionálního hráče, který vyvíjí různé metody, jak správně vsadit nebo jaký los si koupit, aby to vyšlo. Nemůžeme se ovšem divit, že své know how jen tak neprozradí. Jediné, co napověděl, je, že si kupuje stírací losy vždycky z prostřední části balíku.

Časem se ale ukázalo, že chlouba výhrami není jen tak. Čelil podezření, že od výherců kupoval výherní tikety za nižší než vyhrané částky, aby se tak vyhnuli placení daní. Jenže výherce Jones jaksi zapomněl z výher ty daně platit, což se ve Spojených státech musí a za daňové úniky šel vloni za mříže. V Česku vám naštěstí nic podobného nehrozí, daně z výhry totiž neplatíte.

Ali Jaafar

Zdroj: Sazka

Američan ze státu Massachusetts uplatňoval přes 900 výher. V loterii vyhrával v průměru i čtyřikrát denně a celkem si za své časté sázení vydělal milion dolarů. Jednou dokonce přišel do loterní společnosti s tím, že si jde vyzvednout 18 výher. Patnáct jich bylo ze stíracích losů a tři ze hry Keno, kde byla každá trefa za 20 000 dolarů.

I další členové jeho rodiny jsou políbení Fortunou a daří se jim často vyhrávat. Pokud bychom všechny úspěchy celé rodiny sečetli, dopočítáme se k 1 200 výherním tiketům a k výhrám za 2,1 milionů dolarů – téměř 50 milionů korun.

Jak je vidět, kdo nehraje – nevyhraje. Zrovna dneska by ale byla opravdu škoda, kdybyste štěstěnu trochu nepoškádlili – v Superjackpotu Sportky je pohádkových 252,5 milionu korun.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články