Podivíni Černý škorpion a Ještěří muž se živí svou odlišností. Tyto tělesné proměny jim zabraly několik let

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Jesteri muz
Zdroj: Profimedia

V severní Americe se už dlouhá léta těší velké oblibě sideshow, což jsou různá představení spojená s moderním uměním, jako je karneval, cirkus a jiné kaskadérské kousky. Mezi účinkující patří také muži známí pod přezdívkami Černý škorpion a Ještěří muž. Čím vším svá představení vždy okoření?

Svým vzhledem by mohli kdekoho vystrašit, ale tito dva muži s podivnými přezdívkami naopak využívají svůj netradiční vzhled k tomu, aby vzbudili pozornost okolí, a v rámci svých vystoupení šokují netradičními výkony.

Genetickou poruchu využil ve svůj prospěch

Banjo Slacks je jméno muže, který vystupuje pod pseudonymem Černý škorpion. Narodil se v roce 1979 v Texasu a mimo jiné se živí také jako spisovatel nebo režisér. Ve své show předvádí různé bizarní a surrealistické kousky.

Pozornost budí především díky své genetické poruše zvané ektrodaktylie, což znamená, že mu na rukou i nohou chybí několik prstů.

Tato málo známá porucha mu v dětství působila značné potíže, jelikož se hodně odlišoval od svých vrstevníků. Nakonec se rozhodl anomálii využít ve svůj prospěch právě ve sideshow.

Black Scorpion

Zdroj: Codytandme at English Wikipedia, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

Z akademika živoucím ještěrem

Svým příběhem inspiroval další performery, kteří se také rozhodli přidat do profesionální podivínské sideshow. Jedním z nich je Ještěří muž.

Erik Sprague se narodil v roce 1972 v americkém státě Kentucky. Vystudoval vysokou školu se zaměřením na umění a zvažoval, že bude pokračovat v akademické sféře se snahou získat doktorát.

Odjakživa ale byl tak trochu podivín a lákaly ho adrenalinové a kaskadérské kousky, které zkoušel už během studia. Ty pak zapojoval do svých živých představení. Běžný život studenta ho nebavil a v takovém světě si připadal poněkud ztracený.

Tělesná proměna zabrala několik let

Začal proto pracovat na kariéře profesionálního performera. Zaujala ho představení v rámci sideshow a jeho vzorem se stal právě Černý škorpion, který upoutal jeho pozornost především svým podivínstvím.

Pustil se do změny své vizáže a začal s tetováním. Na jeho těle je jen málo míst, která by nebyla upravená. Trvalo to roky a více než sedm set hodin zabralo jen pokrýt jeho tělo tetování s motivem zelených šupin, aby se proměnil v dokonalého ještěra.

Podstoupil také chirurgické úpravy, tou vůbec nejbizarnější je rozdělení jazyka vejpůl, jak to mají ještěrky. Ani zuby nebo obočí nezůstaly ušetřeny a dnes svým zjevem opravdu připomíná ještěra.

Pokořil jeden světový rekord

Ve své show předvádí nejrůznější kousky, jako například zavěšení na některý ze svých piercingů, polykání ohně a mečů, schopnost ležet na posteli z hřebíků nebo stojí jako živý terč.

Jednu dobu byl také držitelem Guinessova rekordu ve zvedání váhy ušními boltci. Na svých propíchnutých uších dokázal uzvednout šestnáctikilový pivní sud a zatočit s ním.

Mimo to má také svou hudební kapelu a vystupuje v několika televizních show. I přes svůj netradiční vzhled si našel manželku a společně s ní a domácími mazlíčky dnes žije v Texasu.

Zdroj: en.wikipedia.org, irishexaminer.com, brokeasstuart.com, guinessworldrecords.com
Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články