Madam LaLaurie: Sadistka skrývala svou pravou tvář tak dobře, že sklízela obdiv. Skutečnost vám ale nažene slzy do očí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Delphine LaLaurie
Zdroj: Unknown authorUnknown author, Public domain, via Wikimedia Commons

Madam LaLaurie se narodila v roce 1787 pod jménem Marie Delphine MaCarty. Díky svým bohatým předkům měla zajištěný spokojený život. Poté, co se dvakrát neúspěšně vdala, usadila se roku 1831 se třetím manželem ve vile v bohaté francouzské čtvrti.

Jako mnoho bohatých žen i ona měla tou dobou desítky otroků. Lidé si jí vážili, protože se k nim na ulici chovala jako k sobě rovným, vypadalo to, že je to velmi milá paní, dokonce dva otroky propustila na svobodu.

Jenže nakonec se ukázalo, že to vše byla jen přetvářka, která sloužila k tomu, aby ji lidé uznávali. V soukromí se totiž chovala k otrokům úplně jinak, mučila je a desítky jich poslala na smrt.

Dva z nich raději skočili z okna

Zvěstem, které se o Madam LaLaurie šířily, lidé zpočátku nevěřili. Vyprávělo, že svého sedmdesátiletého kuchaře přivázala k plotně a nechala ho několik dní hladovět.

Jeden z jejích otroků se údajně tolik bál trestu, že raději vylezl do třetího patra vily, kde z jednoho z oken skočil na ulici. Pád nepřežil a okno bylo zatmeleno, což je na vile dodnes viditelné.

Druhá otrokyně, která strachy vyskočila z okna, byla teprve dvanáctiletá dívka jménem Lia. Ta česala Madam LaLaurie vlasy. V jednom okamžiku zatáhla trochu silněji.

Její paní se rozzuřila a začala dívce vyhrožovat, co všechno jí po dokončení účesu provede. Poté ji začala bičovat. Dívka s pláčem utekla do nejvyššího patra a rovněž vyskočila z okna.

Tyto dva případy pobouřily obyvatele čtvrti a jejich pohled na Madam LaLaurie se změnil. Nebylo proto divu, že se brzy vytratila, ještě předtím se ale zbavila ostatních otroků.

Zapálila svou vilu, její tělo nebylo nikdy nalezeno

Psal se rok 1834 a ve vile, kterou všichni znali jako sídlo Madam LaLaurie, vypukl požár. Když se lidé z okolí snažili hasit vilu a osvobodit uvězněné, zjistili, že v okně je pouze jeden člověk, který čeká na záchranu.

Poté, co otroka vytáhli, oznámil jim, že ve sklepení je dalších několik lidí čekajících na pomoc. Stateční lidé neváhali a pokusili se zachránit každého, koho ještě mohli.

Mnoho otroků bylo svázaných s roubíky v ústech, některé se podařilo zachránit, ale mnozí byli dávno mrtví. Měli podle všeho polámané kosti, díry v hlavách a známky sadistického mučení na celém těle.

Madam LaLaurie pravděpodobně chtěla, aby jejich zubožená těla shořela společně s vilou. To se ale nepodařilo a její pověst tak byla trvale zničena. Její tělo se nikdy nenašlo, mnozí tvrdí, že se svým šoférem zmizela jen pár minut poté, co vilu zapálila.

Kde se Madam LaLaurie usadila a jak to s ní dopadlo, není známé. Dnes je určitě již desítky let po smrti, ale nikdo neví, kde a jak zemřela. Jisté ale je, že rozhodně nebyla tou milou ženou, jakou se zdála být.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články