Frank Lentini: Využil vlastní tělesné deformace ve svůj prospěch. Sport, ve kterém vynikal, tak získal nový rozměr

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Frank Lentini e1606905495497
Frank Lentini e1606905495497

Frank Lentini se proslavil jako cirkusový bavič, který dokázal využít toho, že se narodil s tělesnou deformací. I když neměl v životě příliš štěstí a hodně lidí se mu vyhýbalo, on nakonec dokázal udělat díru do světa.

Na svět přišel se třema nohama. Dvě měl jako každý jiný, i když jedna z nich byla o něco delší, a proto nikdy nedokázal pořádně chodit. Třetí noha mu vyrůstala z boku od pánve.

Z jednoho z lýtek mu vyrůstalo ještě jedno, celkově čtvrté chodidlo. Také měl dva páry mužských genitálií. To vše proto, že se narodil s přirostlým zakrnělým dvojčetem.

Fotbalista se třema nohama

Když přišel Frank Lentini na svět, jeho rodina ho okamžitě zavrhla. Odmítala se starat o postiženého chlapce. Proto se dostal do péče manželky svého strýce.

Ve čtyřech měsících byl poslán na vyšetření ke specialistovi, který rodičům odhalil tajemství toho, proč je jejich syn takto deformovaný. Ani tak ale nebyla jeho rodina se synem spokojená.

Od věku pěti let se snažil stačit ostatním dětem. Neměl ale kvůli svému vzhledu příliš přátel, navíc nedokázal pořádně chodit a ostatním nestačil.

Až později se naučil využívat své nohy tak, aby udržel rovnováhu. Sám rád s oblibou žertoval, že i když má tři nohy, nedokáže z nich dát dohromady pár.

Po nějakém čase ale zjistil, že mu jeho třetí noha umožňuje poměrně neobvyklý způsob kopání do míče. To se stalo jeho velkou zálibou a získal si přezdívku fotbalista se třema nohama.

Putoval po mnoha městech, zapojil se do několika cirkusových představení

Když bylo Lentinimu osm let, vzal si ho k sobě Mantano, muž, který putoval s loutkovým divadlem. Ten jeho rodinu přesvědčil, že se může z jejich syna stát celebrita.

Lentini se brzy připojil k cirkusu Ringling Brothers a začal vystupovat jako komik. Jeho podivný vzhled lákal tisíce diváků. I s rodinou se natrvalo usadil v USA, ve svých třiceti dokonce získal americké občanství.

Lentiny se stal tváří nejednoho cirkusu a konečně pochopil, že nehledě na to, jak moc se mu svět směje, dokáže ze svých slabin udělat silné stránky a vydělat si velké peníze.

V roce 1907 se poprvé oženil a se svou ženou založil rodinu. Bohužel se ale po čase odcizili a jejich manželství se rozpadlo. O pár let později si našel přítelkyni, se kterou zůstal až do konce života.

Frank Lentini zemřel roku 1966 ve věku sedmdesáti sedmi let na selhání plic. Nakonec se dočkal nejen uznání své rodiny, ale i fanoušků, kteří se dokonce vraceli na některá představení pouze kvůli němu.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články