Komerční sdělení

Zbavte se potíží se zkrácenou uzdičkou. Zjistěte, jak probíhá frenuloplastika 

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Muz zdravotni problem
Zdroj: Shutterstock

Zkrácená uzdička (frenulum breve) na spodní straně žaludu může komplikovat pohlavní styk a v erekci způsobovat nepříjemnou bolest či vznik krvácejících trhlinek. Naštěstí se tento problém dá řešit pomocí plastiky uzdičky. Pojďme se podívat, s čím vám pomůže a jak probíhá.


Frenuloplastika je chirurgický zákrok, během kterého se prodlouží uzdička na spodní straně žaludu penisu. Uzdička je pružná tkáň, která spojuje žalud s předkožkou. Někteří muži můžou mít od narození nebo v důsledku zranění tuto uzdičku příliš krátkou. To jim může způsobovat problémy s erekcí, předčasnou ejakulaci nebo jinak znepříjemňovat pohlavní styk.
Dobrá zpráva je, že s frenuloplastikou není potřeba čekat do dospělosti, jde ji provést i ještě předtím, než vůbec začnete sexuální život.

Jak frenuloplastika probíhá?

Úprava uzdičky na penisu je vcelku snadný a rychlý zákrok. Provádí se v lokální anestezii (na požádání lze pacienta uvést i do celkové anestezie, ale je to v zásadě zbytečné) a obvykle zabere asi 15–30 minut.

Před frenuloplastikou podstoupíte konzultaci s lékařem a běžná předoperační vyšetření, jinak není z vaší strany potřeba žádná příprava.

Během zákroku lékař příčně protne uzdičku a tu následně podélně sešije vstřebatelnými stehy. Tím dojde k jejímu prodloužení.

V některých případech je kromě zkrácené uzdičky zúžená i samotná předkožka, pak je obvykle nutné místo frenuloplastiky udělat obřízku.

Hodí se také vědět, že frenuloplastiku nehradí pojišťovna, cena se odvíjí od kliniky, na které zákrok podstoupíte.

Jak je to s rekonvalescencí?

Těsně po zákroku vás může uzdička na penisu pobolívat nebo se objeví otok. V den operace byste měli být v klidu a odpočívat. V následujících dnech už se můžete vrátit k běžným činnostem, ale nedoporučuje se větší fyzická zátěž, včetně sportování.

Sex budete muset oželet na 2–4 týdny, než se uzdička kompletně zahojí. Jinak by mohlo dojít ke kompilacím. Výjimečně se může objevit infekce nebo prořezání stehu, ale zpravidla se nejedná o nic závažného. Pomůže, pokud budete mít ránu co nejvíce na vzduchu, to urychlí její hojení.

Jít do toho?

Pokud se kvůli uzdičce potýkáte s bolestí, složitou hygienou nebo problémy v sexuálním životě, je pro vás frenuloplastika snadným řešením. Nejedná se o žádný přebytečný zákrok, ale o něco, co vám může výrazně zlepšit kvalitu života. Navíc je extrémně nepravděpodobné, že byste po frenuloplastice měli nějaké trvalé obtíže.

Pokud ji zvažujete, zkonzultujte její provedení s urologem nebo kontaktujte jiné specializované pracoviště, kde vám doktoři vše vysvětlí a zhodnotí, jestli je pro vás tento zákrok vhodný.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články