Komerční sdělení

Závody dronů nabízejí adrenalinový zážitek bez rizika

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
dron
Zdroj: Unsplash

Po rozšíření dronů mezi nadšence do technických vychytávek netrvalo dlouho a objevily se první závody létajících přístrojů. Přečtěte si, jak taková soutěž o nejrychlejší dron vypadá a v čem je výjimečná.

Po rozšíření dronů mezi nadšence do technických vychytávek netrvalo dlouho a objevily se první závody létajících přístrojů. Přečtěte si, jak taková soutěž o nejrychlejší dron vypadá a v čem je výjimečná.

Bez domácího tuningu na dráhu nelez

Ani ten nejdražší stroj by vám na droních závodech nezajistil první místo. Závodní drony si jen tak v obchodě nepořídíte. Většina majitelů jim doma v garáži dopřeje pořádný tuning nebo si je rovnou od píky postaví sami.

Při úpravách se zaměřují hlavně na motor, řídicí jednotku, ale i na další detaily, které by dron mohly při letu zpomalit.

Na českých závodních tratích se nejčastěji létá s tzv. kvadrokoptérami, které mají zatím nejosvědčenější konstrukcí. Tvoří ji:

  • karbonová kostra,
  • čtyři motory,
  • řídicí jednotka,
  • rádio,
  • kamera,
  • akumulátor.

Krása je vedlejší

Na startovací dráze se setkáte se stroji různorodých tvarů a podob. Ani jeden vás ale nebude chtít oslnit vzhledem. Cílem každého pilota je dosáhnout co nejvyšší rychlosti a zajistit maximální manévrovací schopnosti a vysokou flexibilitu stroje. Proto je důležité, aby dron vážil co nejméně. Různé krytky, které dělají běžné bezpilotní letouny krásnější, jsou na závodech překážkou.

Závody budoucnosti

Na naprosto jinou úroveň pak posouvají závody dronů tzv. FPV headsety (z angl. first-person view). Brýle vypadají jako ty pro virtuální realitu. Přenáší se do nich ale reálný obraz z kamery dronu. Hráč si tak připadá jako pilot, zatímco let ovládá z bezpečné vzdálenosti vedle dráhy.

A co diváci?

V českých poměrech se závody dronů zatím odehrávaly za ochrannými zdmi, aby nedošlo k úrazu. Přímý pohled na závodící stroje tak není bůh ví jaký. Zajímavou diváckou podívanou však zajištují kamery na dronech, které promítají záběry přímo z dráhy.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články