Komerční sdělení

Zásady používání fotopastí, které byste měli znát

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
fotopast
Zdroj: SERGEI PRIMAKOV / Shutterstock.com

Bydlíte v rodinném domě, vlastníte chalupu nedaleko lesa nebo jste vášnivým myslivcem? Ať už se o používání fotopastí zajímáte z jakéhokoliv důvodu, máme odpovědi na otázky, které vás v souvislosti s jejich používáním napadají.

Kdy můžete použít fotopasti?

Nejčastěji se fotopasti používají pro sledování pohybu a chování zvěře. Dají se ale také použít k odhalení přítomnosti pytláků a k ochraně chat a chalup před zloději. Při používání fotopastí k ochraně majetku ale musíte dodržovat určitá pravidla, která souvisí s ochranou osobních údajů.

Co musíte mít na paměti, když používáte fotopast k ochraně osobního majetku

Používání fotopastí k ochraně soukromého majetku a pozemku má určité zásady, co musíte dodržet. Pokud by fotopast zaznamenala zloděje a vyfotila jej v akci, nesmíte tuto fotografii nikde zveřejnit bez jeho souhlasu. Jak tedy zloděje dopadnout? Fotku můžete předat příslušným orgánům, které ji použijí k vyšetřování a mohou ji rovněž využít jako důkaz v případném soudním řízení.

Základní informace o fotopastech

Co jsou vlastně fotopasti a jak by se daly charakterizovat? Stejně jako puškohledy jsou vlastně upravené dalekohledy, fotopasti jsou upravené digitální fotoaparáty, co se spustí v případě, že zaznamenají pohyb. Obecně se dají fotopasti rozdělit podle toho, v jakém rozpětí vlnových délek se pohybují. Fotopasti do vlnové délky 850 nm jsou zaznamenatelné pro lidské oko. Zatímco ty o vlnové délce 940 nm jsou pro lidské oko neviditelné. Při výběru fotopasti tedy záleží na tom, jak má být nenápadná.

Kvalita fotografií z fotopasti

Jakou kvalitu fotografií můžete od fotopasti očekávat? Výsledné fotky si pravděpodobně nebudete chtít dát zarámovat, protože nebudou kvalitní, ale zato dokonale splní svou funkci. Ta totiž spočívá v tom, že vás budou informovat o pohybu, jenž jste chtěli zaznamenat. O kvalitě fotek rozhoduje také to, v jakém světle budou pořízeny, jaké rozlišení daná fotopast má a záleží i na rychlosti spouště.

fotopast

Zdroj: Andrea Izzotti / Shutterstock.com

Moderní fotopasti vás ihned mohou informovat o výsledku

Pokud používáte fotopast k ochraně svého majetku, určitě si budete chtít pořídit nějakou se 4G modulem. Proč? Po pořízení snímku totiž bude daná fotka ihned odeslána v podobě MMS na váš telefon. V případě, že používáním fotopasti chráníte okolí svého domu, chalupy či chaty, můžete mít aktuální přehled o tom, zda vám někdo nekrade váš oblíbený zahradní nábytek nebo další předměty z vaší zahrady či interiéru objektu a můžete začít ihned jednat.

Doufáme, že jsme vám odpověděli na veškeré otázky, které vás v souvislosti s fotopastmi a jejich používáním napadají. Digitální fotoaparáty reagující na pohyb jsou rozhodně praktickou pomůckou pro ochranu majetku, ale samozřejmě na ně nedají dopustit ani myslivci.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články