Komerční sdělení

Zakládáte si domácí posilovnu? Pak nezapomeňte na podlahy do posilovny!

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
muz posilovani
Zdroj: Shutterstock

Cvičit je nejen moderní, ale především zdravé. V dnešní době už navíc není nutné trávit čas ve fitness centru či posilovně. Cvičit můžete pohodlně i doma a zařídit si postupně domácí posilovnu není žádný problém. Při počítání rozpočtu ale nezapomeňte také na ochranné podlahy a podložky pod nářadí.

Proč si zařídit vlastní posilovnu?

Jestliže patříte mezi lidi, kteří rádi cvičí, posilují a udržují se v kondici, pak vás jistě už několikrát napadlo, kolik času a peněz byste ušetřili, kdybyste měli posilovnu doma. A vlastně proč ne? V dnešní době už to vůbec není žádný nesplnitelný sen. A to ani po finanční stránce. Cvičební a posilovací nářadí už se dnes dá totiž pořídit za velmi přijatelné ceny. Navíc, kdo říká, že musíte vybavit celou posilovnu najednou? Můžete ji přece vybavovat postupně.

Výhod má domácí posilovna hned několik. Tou největší je asi už zmiňovaný čas, který musíte trávit na cestě tam a zpět. Navíc musíte brát také ohledy na otevírací dobu posilovny či fitness centra. Když ale máte posilovnu doma, můžete cvičit kdykoliv.

Rádi se rozpumpujete ráno před tím, než jdete do práce? Žádný problém. Stačí si jen o trochu přivstat a hurá na to. Po cvičení si pak dáte jen rychlou sprchu a můžete jít do práce. Nebo se naopak rádi vybijete až po práci, abyste ze sebe dostali nahromaděný stres? Vůbec nevadí, že vám pracovní doba končí až večer či v noci. Vaše domácí posilovna je otevřená stále.

Stejně tak velkou výhodou je fakt, že si doma můžete ke cvičení pustit, cokoliv uznáte za vhodné. Rádi sledujete nějaká sportovně-motivační videa? Do toho! Pusťte si je. Můžete si nechat předcvičovat svého oblíbence. Nebo se zrovna učíte cizí jazyk? Klidně si ho ke cvičení pusťte. Nebo si prostě jen pusťte oblíbenou hudbu, film či seriál. Zkrátka cokoliv, co vás napadne.

Jak na to, aby vás posilovna nezruinovala?

Jak už jsme zmínili, zařídit si vlastní domácí posilovnu nemusí být úplně nejdražší záležitost. Ale nejlevnější taky, ne. Je důležité myslet především na kvalitu a bezpečí. Až potom na peníze. Ale i kvalitní a bezpečné stroje dnes pořídíte za rozumné peníze. Zkuste si ceny porovnat na e-shopech.

Určitě je také dobré posilovnu vybavovat postupně. Zaměřte se na své oblíbené náčiní a tím začněte. Není špatné pořídit vždy něco dražšího a k tomu něco levnějšího. Také při vymýšlení, kterou věc pořídíte tentokrát, nezapomínejte na to, abyste mohli při cvičení posilovat různé části těla.

Na co nesmíte zapomenout – podlaha do posilovny

Když jsme řekli, že při zařizování posilovny můžete začít s vaším oblíbeným nářadím, je to pravda jen zčásti. Tedy začít s ním můžete, ale až ve chvíli, kdy na tento druh vybavení posilovny bude ten správný čas. Prvně musíte myslet na ochranu podlahy.
Podlahy do posilovny jsou velmi důležitým prvkem, a to hned z několika důvodů.

  • Ochrana podlahy – když postavíte na zem například rotoped či jiné zařízení, jistě nechcete, aby vám tento posilovací nástroj poničil podlahu.
  • Stabilita při cvičení – ať už cvičíte s vlastní vahou nebo na nějakém přístroji, potřebujete stabilitu. A tu vám kvalitní podlaha rozhodně dodá.
  • Odhlučnění – i když bude posilovna v místě, odkud hluk ze skoků, přískoků či jiných zvuků od přístrojů nebude slyšet, rozhodně potřebujete svou posilovnu odhlučnit. A to i pro své pohodlí při cvičení.

Podlah či podložek do posilovny je několik druhů. Nemusíte se bát žádné složité instalace. Podlahy jsou tvořeny několika kusy z měkkého a pružného materiálu, obvykle z EVA pěny. Když si pořídíte sadu nebo několik sad tzv. puzzle podložek, bude instalace ještě jednodušší. A velikostně si podlahu taky přizpůsobíte.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články