Komerční sdělení

Zabezpečení domácnosti: Jaké prvky se vyplatí volit?

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
zabezpeceni
Zdroj: Somfy

Každý by chtěl mít svůj dům dokonale chráněný. O tomto faktu prakticky není pochyb. Ne vždy se ale podaří najít optimální řešení, protože se podcení výběr jednotlivých komponentů. My se v následujících řádcích zaměříme právě na tyto nedílné součástí zabezpečení domácnosti. To může být také řešeno v rámci takzvané chytré domácnosti. Mnohé komponenty určitě stojí mít.

Chytré zámky v mnoha variacích

Jsou to právě chytré zámky, které mohou člověku značně zjednodušit život. Dveře se totiž otevírají elektronicky. Samozřejmostí bývá u těchto zámků také bezpečnostní čidlo. Jen tak někdo se tedy do interiéru nedostane, tím si můžete být jistí. Tyto elektronické systémy mohou fungovat jak s klasickým kování s oboustrannou klikou, tak i s madlem. Záleží na tom, co konkrétnímu uživateli vyhovuje. Často se volí zabezpečovací systémy, jejich součástí jsou pouze dveře s madlem.

Moderní kamery s vysokým rozlišením

Bez kamery se dnes už většina objektu neobejde. Ideální je systém kamer, které jsou důmyslně rozmístěny tak, aby byly schopné bez problémů snímat kompletně celý interiér nebo exteriér. Vyznačovat se musí maximálním rozlišením, schopností natáčet videosekvence dlouhé klidně až 10 vteřin a také velkým rádiusem. Záběr by se měl pohybovat až kolem 130 stupňů.

Čtečky čipů, klávesnice a čidla

Především do firemních objektů se dnes už zaměstnanci dostávají na základě snímání otisků prstů, případně vyťukání daného kódu a podobně. U vchodu bývá umístěna klávesnice, případně různé snímače, jež vás do interiéru pustí, nebo naopak nikoli. Objekty bývají také komplexně pokryté nejrůznějšími čidly, jež spouštějí alarm, nebo reagují na zvýšené množství kouře a podobně. A značka zabezpečení? Naším tipem je Somfy. Tento známý výrobce nabízí spousty důmyslných a spolehlivých systémů.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články