Komerční sdělení

Vybíráme pojištění: Jak najít nejvýhodnější nabídku? Pomohou srovnávače

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
pojisteni
Zdroj: Shutterstock

Online srovnávačů všeho druhu je plný internet. Co všechno dokážou? Ty kvalitní šetří váš čas a leckdy i peníze. Především ale mají potenciálnímu zákazníkovi přinést ucelený přehled o nabídce trhu a usnadnit mu tak rozhodování při výběru vhodného typu služby, například pojištění.

Srovnávače pojištění šetří nejen čas

Virtuální srovnávače pojištění slouží k porovnání produktů jednoho typu od různých společností. Zákazníkovi mají přinést ucelený přehled o situaci na trhu a usnadnit mu tak rozhodování při výběru vhodného pojištění. Existuje několik srovnávačů pojištění včetně YesPojisteni.cz, které jsou spolehlivé, nezávislé a nabízejí pojištění za lepší cenu, než jakou objevíte v oficiálních nabídkách.

Nejčastěji sjednávanými pojištěními v ČR jsou:

• životní pojištění,
• úrazové pojištění,
• cestovní pojištění,
• povinné ručení,
• havarijní pojištění,
• pojištění majetku,
• pojištění odpovědnosti.

Férové srovnávače pojištění porovnávají nabídky od různých pojišťoven (či bank) a pomáhají zákazníkům najít nejlepší nabídku daného typu pojištění, neupřednostňují ale žádnou pojišťovnu před druhou. Zkrátka dokážou zobrazit tu doopravdy nejlepší cenu mezi porovnávanými službami. Díky srovnání můžete snadno získat výhodné a kvalitní pojištění přesně na míru vašim potřebám.

Zejména porovnávače povinného ručení jsou dnes velmi populární a mnohé se díky tomu přeměnily i ve zprostředkovatele. Co to znamená? Nejvýhodnější či nejlevnější povinné ručení (či další finanční službu nebo produkt) si na stránkách nejen vyberete, ale rovnou i online zřídíte. Kromě toho můžete díky webovému srovnávači ověřit výhodnost své současné pojistky.

Co vše vám srovnávač prozradí

Cena pojištění (ale i jiného produktu) zákazníka většinou zajímá jako první – při výběru by ale neměla hrát hlavní roli. Podle druhu pojištění je potřeba zohlednit i další parametry a zaměřit se na poměr ceny a výkonu (či spíše přínosu).

Například u vozidla ovlivňuje cenu povinného ručení i havarijního pojištění jak typ automobilu, tak jeho provozovatel – proto nebuďte překvapeni, že je potřeba do srovnávače pojištění zadat kromě technických parametrů vozu i osobní údaje.

V případě povinného ručení se pak kromě ceny dozvíte mimo jiné to, jaké jsou další související možnosti, například připojištění skel, pojištění proti odcizení vozidla, asistenční služby, poskytnutí náhradního vozidla, odškodnění po nehodě, úrazové pojištění řidiče a další.

Výhody online srovnávačů:

• srovnání pojištění je nezávazné a zabere jen pár minut,
• možnost porovnat nabídky více pojišťoven na jednom místě,
• rychlé zjištění dostupných nabídek a jejich cen,
• možnost porovnat různá připojištění a nadefinovat si, jak má výsledná pojistka vypadat,
• nonstop dostupnost kdekoliv.
Srovnávače pojištění mají oproti kontaktu s pracovníkem pobočky několik dalších výhod. Mezi hlavní patří, kromě rychlosti a jednoduchost srovnání nabídek více společností najednou, i možnost získání lepších podmínek. Bance totiž srovnáváním svépomocí a uzavřením smlouvy online šetříte čas zaměstnanců (a tím i peníze), což se často promítá do finální ceny služby.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články