Komerční sdělení

Víte, jaké výhody Vám nabízí Váš bankovní účet?

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
par ucet karta
Zdroj: Pexels

Ještě nemáte bankovní účet? Existuje nespočet důvodů, proč děláte chybu. Sepsali jsme proto pro vás přehled hlavních výhod zřízení běžného bankovního účtu.

Držet hotovost je rizikové

Máte veškeré své úspory uložené v hotovosti třeba na tajném místě u sebe doma? Jde o velice rizikové řešení. Nejenže peníze kvůli inflaci postupně poměrně výrazně ztrácejí na hodnotě, ale vystavujete se i riziku krádeže či znehodnocení prostředků třeba kvůli povodni nebo požáru.

Běžný účet zajistí, že jsou peníze v bezpečí. I v případě, že banka zkrachuje, máte vklad přibližně do 2,5 milionu Kč (přesněji do ekvivalentu 100 000 eur) pojištěný. To znamená, že i v (krajně nepravděpodobném) případě neschopnosti vaší banky peníze vyplatit je obdržíte až do uvedené výše z Fondu pojištění vkladů.

Zapomenout nesmíme ani na přenášení obnosů. Místo toho, abyste měli ve své peněžence větší sumu jako rezervu, můžete těsně před nákupem vybrat peníze z bankomatu, nebo dokonce zaplatit kartou.

Běžný účet je vstupem do elektronického světa

Ve firemním prostředí je dnes již takřka samozřejmostí, že jsou mzdy vypláceny bezhotovostně převodem na účet. S hotovostními výplatami se setkáme už jen v menších podnicích či rodinných firmách, trend ale jednoznačně směřuje k eliminaci hotovostního styku. Chcete-li tedy nastoupit do perspektivní společnosti, běžný účet by vám neměl chybět. Stejně tak státní důchody mohou být vypláceny přímo na účet.

U příjmu prostředků na účet to ale nekončí. Z běžného účtu totiž následně můžete splácet hypoteční úvěr či hradit nájem, energie, účty za telefon a mnoho dalšího. Zřídíte-li si platební kartu, snadno můžete z účtu hradit nákupy v obchodech i na e-shopech.

Najednou zjistíte, že v peněžence skutečně žádnou hotovost nepotřebujete, protože si zcela vystačíte s elektronickou formou úhrady – kartu dokonce můžete mít jen virtuálně v chytrém telefonu.

O všem máte automaticky dokonalé záznamy

Vedete si složitě evidenci svých příjmů a výdajů v hotovosti nebo ani žádnou nemáte? V internetovém bankovnictví najdete automaticky evidovaný kompletní přehled svých transakcí. Snadno tak zpětně dohledáte, kolik jste kde a za co platili a jak si váš osobní rozpočet stojí. Mít přehled o své finanční situaci je přitom nejlepší prevencí proti finančním potížím.

Otevírá se vám rozmanitý svět bankovních produktů

Bankovní účet je jakýmsi klíčem k dalším bankovním službám. Přebytečné finance můžete následně uložit na účet spořicí, případně je investovat do podílových fondů. Snadnější to také můžete mít se žádostmi o půjčky – banka vám na základě vaší platební historie může některé půjčky poskytnout okamžitě bez dalšího prokazování příjmů a výdajů.

Vedení účtu je zdarma a jeho založení je rychlé

Obávat se nemusíte ani nečekaných poplatků či složitého zakládání. Během poslední dekády se běžné účty zdarma staly samozřejmostí a platí to i o odesílání a přijímání plateb. Také založení účtu je velice rychlé a jednoduché, není se proto čeho obávat.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články