Komerční sdělení

Studium MBA program Mezinárodní vztahy – cesta, jak se stát odborníkem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
OnlyMen Studium MBA
Zdroj: Cardiff Academy

Pokud se chcete stát odborníkem v oblasti mezinárodních vztahů, uspět v diplomatických službách, vládních a evropských organizacích, médiích nebo třeba v mimovládním sektoru, studium MBA program Mezinárodní vztahy na Cardiff Academy vám zajistí zvýšení kvalifikace v mezinárodních vztazích v obecné rovině, mezi státy i oblastmi Evropy.

Díky studiu MBA v rámci programu Mezinárodní vztahy získáte přehled o současné mezinárodní a evropské politice i konfliktech. Osvojíte si teoretické a praktické znalosti a dovednosti z oblasti diplomacie, vytvoříte si kontakty s odborníky z mezinárodních, evropských a vládních institucí a otevřete si dveře k účasti na zahraničních stážích. Učte se od opravdových odborníků a zahraničních expertů a získejte znalosti právních, ekonomických, historických a dalších humanitních oborů.

Mezinárodní management a podnikání

Prohloubení manažerských dovedností v oblasti mezinárodního managementu, podnikání a mezinárodních vztahů s důrazem kladeným na řízení a vztahy v mezikulturním kontextu vám otevře nové obzory a cesty k úspěchu. Program MBA Mezinárodní vztahy poskytuje znalosti a dovednosti pro porozumění mezinárodnímu kontextu managementu, ekonomiky a politiky. Získáte také přehled o tom, jaké úkoly na ambasádě plní třeba velvyslanec, atašé nebo konzul.

Mezinárodní obchod napříč světem

Pro mezinárodní obchod a fungování managementu v rámci nadnárodních společností musíte ovládnout znalosti souvislostí mezikulturního fungování a propojení ekonomik. Je třeba proniknout do problematiky mezinárodního vyjednávání a protokolu pro získání jistoty v rámci mezinárodních obchodních vyjednávání. V rámci zvýšení kvalifikace je třeba prohloubit schopnosti v oblasti mezinárodního obchodu a manažerské dovednosti v mezikulturním kontextu.

Principy a strategie

Jakmile si osvojíte základní principy vyjednávání na mezinárodní úrovni, můžete proniknout i do problematiky strategického rozhodování na mezinárodní úrovni v kontextu všech souvisejících aspektů. Mezinárodní vztahy a diplomacii vyučují zkušení lektoři a erudovaní odborníci z praxe i bývalí diplomaté. Díky kontaktům z celého světa a prvotřídním znalostem budete moci vycestovat na praxi a stáže do zahraničí, kde získáte další zkušenosti pro vybudování úspěšné kariéry v oboru.

Mezinárodní vztahy a diplomacie

Dnešním světem cloumají silná témata zahrnující mezinárodní konflikty, složitou ekonomickou spolupráci, klimatické změny i demografický vývoj. Porozumění zásadním tématům vede k pochopení důležitých souvislostí dnešního světa a úspěšnému uplatnění v mnoha oblastech. Pronikněte do tajů poznání mezinárodních ekonomických a bezpečnostních vztahů a ekonomické diplomacie. Získejte znalosti a kompetence v oblasti historie i současnosti mezinárodních vztahů v politické, ekonomické, právní, bezpečnostní i kulturní dimenzi.

Analýzy, postupy a řešení

Pro uplatnění v této oblasti se musíte naučit analyzovat a interpretovat vývoj a dynamiku mezinárodních vztahů včetně různých krizových situací a umět navrhnout vhodné postupy pro jejich řešení. Staňte se expertem na politologii a specialistou na vedoucích pozicích ve státní správě, PR a poradenství v oblastech mezinárodních vztahů a mezinárodní spolupráce vyžadujících diplomatické chování a jednání.

Zvýšení kvalifikace jako cesta k úspěchu

Díky studiu MBA v programu Mezinárodní vztahy můžete rozvíjet svou kariéru v zájmových skupinách, politických stranách, lobbingu i sdělovacích prostředcích v EU a dalších evropských strukturách, ve vládních i nevládních mezinárodních organizacích, zahraničních firmách a institucích působících v ČR i českých firmách působících v zahraničí. Stanete se odborníky v oblasti poradenství u nadnárodních institucí, ale i v českých institucích v zahraničí, kde můžete reprezentovat český průmysl, obchod nebo kulturu.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články