Komerční sdělení

Rekvalifikační kurz programátor je nejjistější cestou k vyšší mzdě

od Šárka Cvrkalová
6 minuty čtení
muz pocitac
Zdroj: Shutterstock

Programátor patří mezi nejžádanější profese dneška. Platí to již delší dobu, školy jich již chrlí poměrně velké množství, stále to však není dost a poptávka po nich navíc neustále roste a růst bude i nadále. Litujete, že jste nestudovali informatiku? Nebo si pořád nejste jisti, jestli byste na tuto práci měli buňky? Dnes k programování nepotřebujete být matematikem s nadprůměrným logickým myšlením a šanci uplatnit se v této pozici má v podstatě téměř každý. Zvládnout se to dá i s dobrým rekvalifikačním kurzem programátora.

Občas to vypadá jako pohádkový příběh. Propuštěný horník absolvoval rekvalifikaci na programátora a dnes pracuje v suchu, v čistém prostředí a bere peněz více než kdykoliv dříve, kdy musel navíc pracovat na směny a vykonávat fyzicky náročnou práci. Nejsou to však jen pohádky, ale realita. Je sice pravda, že i celodenní práce u počítače při programování může být fyzickou dřinou, nemluvě o té psychické, jde však o perspektivní zaměstnání, díky kterému nebudeme mít nouzi o dobré nabídky práce za slušnou odměnu.

Rekvalifikační kurz programátor se hodí v každém věku a rovněž pro ženy

Žádného ageismu ani diskriminace kvůli pohlaví se v programátorské branži bát nemusíte. Vaše rekvalifikace nebude zbytečnou. Firmy dnes často hledají do těchto pozic právě lidi s jiným pohledem na problém, často též ženy, protože chtějí mít co nejpestřejší kolektiv. Ten je pak efektivnější a kreativnější. Není tak ničím divným, že jsou to lidé středního, někdy i staršího věku, či ženy, kteří absolvují rekvalifikační kurzy na programátory.

Programování už navíc dávno není o tom, že programujeme od píky. Často jde o různé úpravy kódu či práci s hotovými systémy, které je jen nutné adaptovat na prostředí klientů. I proto je velice oblíbeným rekvalifikační kurz Programátor www aplikací od Orange Academy. Firma je autoritou na poli rekvalifikací a dala dohromady moderní a kurz, který připravuje lidi na dnes velice žádanou práci.

Nejde o práci, kterou by vyhledávali absolventi „matfyzu“. Přesto je potřebná, žádaná, oceňovaná a dobře placená. Připravovat se na ni nemusíte studiem matematiky a IT na vysoké škole. Dobrý rekvalifikační kurz vám dá rychle dostatek znalostí, díky kterým se stanete plnohodnotným členem jakéhokoliv IT týmu, ale též samostatným odborníkem zaměřeným na programování www aplikací, ať již jako zaměstnanec, živnostník, nebo třeba brigádník, který si přivydělává vedle své hlavní pracovní činnosti. A jestli v nějaké oblasti skutečně není nouze o práce a zakázky, tak je to právě IT.

Proč je práce programátora tak skvělou?

Už jsme zmiňovali, že obrovským benefitem je především skvělá uplatnitelnost na trhu práce s dobrým finančním ohodnocením. Průměrná odměna programátora na pozici zaměstnance se dnes pohybuje ve výši nad 60 000 měsíčně Kč, a to u těch nejnižších pozic. Hned po rekvalifikaci obvykle přichází nabídka kolem 50 000 Kč měsíčně a rychle roste. Ani zmíněných 60 000 Kč není tedy žádným stropem. Ideální kombinací jsou znalosti programování, nějaké ty pracovní reference a praxe, což rychle získáte, a pak znalost angličtiny. V této kombinaci máte možnost začít pracovat i pro zahraniční firmy, a to pak mluvíme o mzdě třínásobné, někde na úrovni 120 000 až 150 000 Kč měsíčně a výš. Samozřejmě pouhá rekvalifikace vám takto honosný plat nezajistí, je ale dobrým základem k tomu, abyste nastartovali svoji novou a současně perspektivnější kariéru.

Práce programátora vám navíc dá neuvěřitelnou svobodu, Není to práce lehká, ale přesto u ní ve většině případů nemusíte skončit na svých 8 hodin přikováni v kanceláři. Právě práce v IT je velice svobodná. Umožňuje práci z domova, či třeba odkudkoliv, kam se zrovna rozhodnete vydat. Pokud si dokážete zajistit klidné pracovní prostředí, není problém pracovat ani na rodičovské dovolené. Rekvalifikační kurz programování tak nabízí svobodu, dostatek volné času pro sebe, koníčky i rodinu a ušetřený čas (nemusíte dojíždět do práce).

Zatímco na jiných pracovních postech můžete mít dojem, že jste ustrnuli na jednom místě, nic nového se neučíte a nijak se nevyvíjíte, v IT sféře tohle skutečně nezažijete. Vývoj je enormně rychlý a změny nelze ignorovat ani přehlížet. Váš mozek nasává jako houba nové znalosti a vy se díky tomu neustále profesně zdokonalujte. Potřebujete k tomu ale dobrý základ, který vám může dát právě kvalitní rekvalifikační kurz Programátor.

Pojďte se naučit tvořit webové stránky

Webové stránky dnes potřebuje každý – firmy, podnikatelé, instituce i soukromé osoby. Jenomže málokdo si s nimi sám poradí. Potřebné jsou základy, bez nichž se nehneme z místa. Proto vám bude rekvalifikační kurz Programátor www aplikací užitečný nejen pokud chcete v této oblasti podnikat či pracovat, ale i když chcete získat dovednosti k tomu, abyste mohli rozjet své podnikání v jiné oblasti, a současně se byli schopni postarat o své webové aplikace a projekty svépomocí. Mnohdy totiž jde o velké nákladové položky, které zmaří vaše podnikatelské snahy, či vás zadluží hned na začátku podnikání. Mnoho podnikatelských záměrů je dnes navíc bez webových a jiných chytrých moderních aplikací nerealizovatelných.

Orange Academy proto přichází s velice zajímavým formátem rekvalifikačního kurzu určeným pro začátečníky, kteří chtějí a potřebují získat základní dovednosti v programování webových aplikací. Dnes se to stává stejnou nezbytností, jako umět číst a psát. Kurz připraví absolventy na to, aby byli schopni vytvářet poutavé webové aplikace jak pro sebe, tak pro svůj business i pro klienty v zaměstnání.

 

V kurzu Programátor www aplikací se naučíte vše, co potřebujete vědět při tvorbě webu, ale rovněž získáte klíčové kompetence pro pozice, kde budete zadávat práci na tvorbě webových stránek jiným. Nemusíte se obávat, že by vám chyběly znalosti středoškolské či vysokoškolské matematiky a obecného IT. K absolvování kurzu a získání potřebných dovedností z něj tyto znalosti nepotřebujete.

Programátorské kurzy napříč republikou

Díky Orange Academy se kurzy programování webových aplikací dostávají do velké části velkých měst. Prahu a Brno nově doplňují Ostrava, Liberec a Zlín.Kurzy jsou pětidenní a konají se vždy od 9:00 do 15:00 v sobotu. Dovolit si je absolvovat tak můžete i v případě, že jste zaměstnaní. Aktuálně jsou vypsány termíny pro září a říjen a je dobré se na ně co nejdříve přihlásit. Zájem je velký. Pro ty, kteří nechtějí na kurz docházet osobně, nebo se aktuálně kurz v jejich městě nenabízí, je tady možnost zvolit si online formu studia. Jde o plnohodnotnou formu absolvování kurzu ve stejném termínu, jako jsou offline kurzy, tedy v termínu od 30. září do 28. října 2023. Díky online kurzu můžete studovat odkudkoliv, dokonce ze zahraničí, když jste právě teď upoutání k lůžku, nebo si nemůžete dovolit na kurz z jakýchkoliv jiných důvodů docházet.

S cenou pod 10 000 kurz programování hned tak nesežene. Navíc může být i zdarma

Ceny kurzů z oblasti získávání dovedností v IT, konkrétně též kurzů programování, patří k těm nejdražším. Drazí jsou odborní školitelé, cenu zvedá též zájem o tyto kurzy. Avšak rekvalifikační kurz Programátor webových aplikací od Orange Academy je za velice příjemnou cenu. Stojí 9990 Kč. Navíc jej lze s podporou úřadu práce absolvovat i zcela zdarma. Záleží jen na vás, jestli si vyřídíte jeho proplacení. Pravdou je, že i hrazení z vlastních zdrojů se vám rozhodně vyplatí. Stanete se zajímavějším pro trh práce, též získáte jednu z nejdůležitějších kompetencí dnešní doby – schopnost orientovat se v tvorbě webových aplikací.

Proč volit vždy akreditované kurzy?

V České republice existuje celá řada kurzů, ale jen část z nich má punc kvality, který jim dodává akreditace Ministerstvem školství a tělovýchovy. Právě tyto kurzy jsou považovány za nejkvalitnější a jsou rovněž nejžádanější. Každý je schvalován a musí nabízet skutečné benefity pro školené. I proto je stát ochoten na tyto kurzy zájemcům přispívat. Žádné jiné kurzy stát neproplácí.

Co dělat, aby nám byla účast v kurzu zaplacena úřadem práce? Často lidé mylně předpokládají, že jsou rekvalifikační kurzy určeny pouze nezaměstnaným. Není to pravda. Je sice pravda, že nezaměstnaným jsou tyto kurzy často nabízeny, ale žádat o ně lze i v jiných případech. Tedy nejen tehdy, když jste na úřadu práce registrování jako nezaměstnaní. Stačí se totiž registrovat jako zájemce o zaměstnání. Na proplacení kurzu sice nemáte automatický nárok, ale úřady práce jsou velice štědré a kurzy proplácejí. Kurz mohou nabídnou jak dle vlastního výběru, tak akceptovat výběr zájemce. Nezbytnou podmínkou však je, aby šlo o kurz akreditovaný MŠMT.

Jaké kurzy mezi těmi akreditovanými letí? Tradičně jsou to především rekvalifikační kurzy účetnictví i třeba vedení mezd. Často se o ně zajímají ženy, které chtějí změnit svoji kariéru, přivydělávat si na home office z domova, nebo mít dobré základní znalosti pro vlastní start podnikání. Dalšími zajímavými kurzy pak bývají různé kurzy v oblasti beauty služeb. Aktuální doba však přeje i rekvalifikacím z oblasti IT. Jde o velice širokou oblast, kde se jednotlivé rekvalifikační kurzy mohou od sebe zcela diametrálně lišit svým obsahem. V každém případě vám však otevřou dveře do lukrativní branže.

Největší zájem z IT kurzů je o kurzy programování

Naučit se programovat se skutečně vyplatí. Často o sobě pochybujeme, že by nás tato práce bavila, či si na ni netroufáme. Ano, je pravdou, že pro dobré zvládnutí programování se hodí mít logické myšlení, ale rozhodně nejsou nutné žádné nadprůměrné znalosti matematiky. I angličtinu je zapotřebí ovládat mnohdy jen kvůli schopnosti přečíst si dokumentaci, ale i to už zvládneme za pomoci chytré techniky. Pokud tedy nechceme programovat pro zahraniční firmy, jde to i bez anglického jazyka.

Programování se odvíjí od programovacího jazyka, který se rozhodnete naučit. Ale například pro tvorbu webových aplikací si vystačíte se znalosti HTML, či s minimálními základy PHP. Pokud budete chtít následně své znalosti dále rozvinout, můžete pokračovat ve studiu některého z programovacích jazyků. Podle čeho pak vybírat? Určitě musíte již přemýšlet nad tím, v jakém oboru IT se chcete uplatnit. Jiný jazyk se hodí pro web, PC, či pro mobilní platformy. Obecně jsou dnes nejžádanější a nejlépe odměňováni ti, kteří ovládají jazyky Java a C#. Avšak proto, abyste si dokázali vytvořit vlastní drobné aplikace si vystačíte s PHP.

Pojďte však teď začít s tím, že díky kvalitnímu rekvalifikačnímu kurzu od Orange Academy získáte pevné znalostní základy programování, na kterých pak budete moci stavět. Bez dobrých základů z vás totiž dobrý programátor nebude. Je pak jen a jen na vás, jestli si s nimi vystačíte, nebo budete chtít vyrůst ještě více. Programovat se dá začít v každém věku a v každé životní situaci. Neodkládejte start své životní změny. Již na konci září začíná rekvalifikační kurz Programátor www aplikací v několika českých městech i online formou.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články