Komerční sdělení

Promiskuita – kdo je více nevěrný muž nebo žena?

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
muz zena vztah
Zdroj: Shutterstock

Ženy podvádějí z lásky; muži podvádějí kvůli sexu. Ženy jsou méně náchylné k nevěře než muži. Je to scénář, kterým se mnoho z nás řídí, když přemýšlí o ženské sexualitě. Přesto je to scénář založený na nepodložených předpokladech.

Když jsou ženy nevěrné, je snadné předpokládat, že podvádějí kvůli nespokojenosti se svým vztahem, protože se zamilují do někoho jiného nebo protože hledají způsob, jak ukončit své manželství.

Studie ukázaly, že více než třetina vdaných žen, které mají sex mimo svůj vztah, popisuje tato manželství jako „šťastná“ nebo „velmi šťastná“. Jiný výzkum říká, že ženy vyhledávají mimomanželský sex, především kvůli sexu.

Muži nevěru nemusí provozovat přímo mimomanželským sexem, ale využívají tzv. šedé zóny pro nevěru, jako jsou tance na klíně ve striptýzových klubech a erotické masáže se šťastným koncem, které nelze považovat za podvádění.

Přesto mnoho mužům tato šedá zóna připadá nedostačující. Proto v České Republice, pracuje přes 1200 holek na sex. Tato hodnota odpovídá pouze oficiálním číslům, která reprezentují počet holek na internetu, bude to daleko větší číslo v realitě.

Dalším mýtem, který se vedle „muži podvádějí více jak ženy“ je, že ženy upřednostňují pouze obyčejný klasický sex v misionářské pozici. Výzkumy naznačují, že ženy ve věku 20 let jsou poměrně sexuálně dobrodružné. V jedné nedávné studii, se ukázala dvakrát vyšší pravděpodobnost než u jejich mužských vrstevníků, že půjdou na swingers party.

Stejně tak je milné se domnívat, že ženy nemají problém být v monogamním vztahu. Mnoho expertů, naznačilo, že monogamie může být náročná i pro ženy. Nedávné výzkumy ukázaly, že i ženy s nízkou sexuální touhu v dlouhodobém vztahu, přiznávají, že stále cítí touhu po nových partnerech.

Jiné studie zjistily, že těla žen reagují na širší škálu sexuálních podnětů než těla mužů. A ve studiích na primátech je u samic nejpozorovatelnější preference nových mužských partnerů. To je docela přesvědčivý případ, že ženy bojují s monogamií přinejmenším stejně jako muži – a pravděpodobně i více.

Je tedy viditelné, že nevěra je pro ženy přinejmenším stejně přirozená, jako pro muže.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články