Komerční sdělení

Proč studovat MSc Strategický management a inženýrství na ESBM? Dočtěte se více v rozhovoru s panem doktorem Kaláškem

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
PhDr. Dusan Kalasek
Zdroj: ESBM

PhDr. Mgr. Dušan Kalášek je certifikovaný lektor Úřadu vlády ČR, zabývá se hlavně soft skills tématy, krizovým a projektovým management a také strategickým řízením. V současné chvíli působí jako lektor na European School of Business & Management, kde přednáší v programu MSc. Přečtěte si inspirativní rozhovor, který jsme pro Vás ve spolupráci s lektorem připravili.

Jste velmi renesanční člověk. Jste spoluzakladatel mnoha asociací, v kterých zároveň působíte, mimo další aktivity jste také členem lektorského týmu ESBM.

S velkým potěšením jsem přijal v roce 2020 nabídku na spolupráci s ESBM. Byl jsem u samého začátku příprav nového programu MSc, kde vyučuji ve specializaci Strategický management a Inženýrství. Velmi mne zaujal celkový koncept studia, který je velmi flexibilní jak pro studenty, tak pro lektory. Díky tomu jsem mohl přes své již tak velké pracovní vytížení nabídku přijmout. Tato práce mne velmi naplňuje, setkání se studenty je vždy přínosné pro všechny zúčastněné.

stažený soubor

Zdroj: Canva

ESBM nabízí celou řadu specializací v rámci oborů BBA, MBA, DBA, LLM a MSc. Master of Science (MSc.), představuje vzdělávací program, díky kterému získáte komplexní přehled aktuálních trendů se zaměřením na jejich rozvoj v budoucnosti. Program trvá 1 rok a na výběr máte z celkem 8 specializací.

Vaše pracovní úspěchy jsou opravdu úctyhodné. Ráda bych se zeptala na ten poslední, který se týká certifikátu CISSA.

Ano, máte pravdu, jsem zatím jediný v České republice, kdo získal certifikát CISSA. Prošel jsem velmi složitým procesem prověřování a lustrace, jak z důvodu spolupráce například s ministerstvem vnitra, tak v procesu udělení certifikátu CISSA. Tento certifikát mne v podstatě opravňuje k tomu, abych mohl certifikovat další subjekty pro bezpečnost a kritickou infrastrukturu.

Strategicke planovani

Zdroj: Canva

A Vaše další plány do budoucna?

Jako předseda Agentury rozvoje a podpory kritické infrastruktury (ARPKi) věřím, že se opravdu budu podílet s mými kolegy na bezpečnosti a chodu tohoto státu, to je hlavní priorita. Vidím v tom velký potenciál a hlavně velký smysl. Dále spolupracujeme s Nadací pro oběti katastrof. Katastrofy nejsou jenom válečného typu, ale existuje mnoho dalších tragických událostí způsobených například přírodními jevy. Další mojí aktuální činností, které se chci věnovat je spolupráce s Asociací škol kritické infrastruktury (ASKI). Já jsem ve věku, kdy už nechci dělat zbytečné věci.

Pokud se i vy chcete v životě dále vzdělávat a rozvíjet, a nedělat zbytečné věci, podejte si přihlášku na ESBM ještě dnes a vzdělávejte se od těch nejlepších.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články