Komerční sdělení

Proč kupovat granule bez umělých konzervantů?

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Krmeni domacich mazlicku
Zdroj: Shutterstock

Pokud máte pejska, pak jste pravděpodobně nejednou řešili otázky ohledně granulí. V tomto článku se zaměříme na složku, která je obsažena v každém jednom balení. Tou jsou konzervanty a my se dnes podíváme, proč bychom se těm umělým měli vyhýbat.

Myslete na zdraví vašeho pejska

Výrobci používají umělé konzervanty hned z několika prostých důvodů. Jednak díky nim vydrží takto vyrobené krmivo pro psy mnohem déle a samozřejmě je to levnější varianta. Ovšem, co je dobré pro výrobce nemusí být automaticky dobré i pro naše mazlíčky. Jednou z pozitivních vlastností těchto látek je rovněž to, že zabraňují plísním a bakteriím v rozšiřování. Jenže vliv mohou mít i na zdraví zvířat.

Některé umělé konzervanty jsou přímo spojovány s negativním vlivem na jejich zdraví. A může se vzácně stát, že zvíře po delší pravidelné konzumaci této stravy může začít mít trávicí problémy, záněty nebo alergie. Spojují se také s postupným snižováním jejich imunity a destabilizací hormonální rovnováhy, což může způsobovat i výkyvy nálad a chování.

Přírodní konzervanty nabízejí mnohem více benefitů

Doporučujeme se porozhlédnout po granulích z tohoto sortimentu. Přírodní konzervanty nijak neškodí zvířatům, ba dokonce plní funkci ochrannou. Takovéto krmivo bývá vyrobeno z kvalitnějších surovin a ve většině případů má vyšší podíl obsahu bílkovin, vitamínů a minerálů, což váš pejsek rozhodně ocení. Navíc absence této chemie je vhodná pro psy citlivé na stravu a alergiky. Vyrábí se tak i hypoalergenní granule pro psy.

Jedinou nevýhodou, která ovšem ani zdaleka nedokáže přebít všechna pozitiva, je kratší trvanlivost. Rovněž v nich není žádná chemie, která brání bakteriím a plísním v šíření, proto je důležité dodržovat správné skladování.

 


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články