Komerční sdělení

Připravte se na zimu a zamezte zbytečným únikům tepla již nyní

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
elektromer
Zdroj: Grigvovan / Shutterstock.com

Zima sice nastane až za několik měsíců, ale nikdy není pozdě začít se na ni pomalu připravovat. Zamyslete se nad svým chováním v domácnosti, snažte se omezit možné úniky tepla a tím tak snížit zbytečné výdaje. V čem můžete mít drobné nedostatky a na čem se dá zapracovat?

Dokonalý přehled o spotřebě je základ

Prvním krokem k tomu, jak snížit své výdaje, je mít dokonalý přehled o své spotřebě. Hlídejte si svou měsíční spotřebu elektřiny, vody i plynu a veďte si o ni pečlivý přehled. K měření spotřeby vody si stačí každý měsíc kontrolovat spotřebu studené a teplé vody pohledem na měřič. Stejně tak můžete mít pod palcem spotřebu elektřiny. Ať už máte doma dvoufázový či třífázový dvoutarifní elektroměrový rozvaděč, stačí se na něj čas od času podívat. K přehledu o spotřebě plynu vám výtečně poslouží plynoměr.

Opravdu myslíte na všechno?

Jakmile budete mít přehled o své spotřebě, zaměřte se na drobné úniky, ke kterým dochází, aniž byste si to uvědomovali. Často se může jednat o činnosti, nad nimiž nepřemýšlíte. Kupříkladu máte doma posuvné dveře mezi místnostmi a neobtěžujete se je za sebou zavírat. I takové drobnosti mohou vést k zbytečným únikům tepla. Snažte se tedy zamýšlet nad tím, jak se doma chováte a zapracovat na sebemenších detailech.

Stavte na řádných základech

Při pobytu v domácnosti nezapomínejte na základní pravidla. Pokud potřebujete místnost vyvětrat, raději na chvilku otevřete okna dokořán místo ventilačky. Veškerý nábytek odstěhujte dál od radiátorů, abyste netopili nadarmo. Jestli se někde nachází škvírka, kterou vám do domova fouká, zakryjte ji.

Přemýšlejte nad tím, jak se chováte, když jste doma. Veďte si důkladné zápisky o tom, jaká je vaše spotřeba a snažte se ji snížit, pokud to je ve vašich silách. Čím šetrněji a úsporněji se budete doma chovat, tím více ušetříte.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články