Komerční sděleníZe života

Pracovní brýle: Dbejte při práci na dostatečnou ochranu

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Pracovni bryle
Zdroj: mavo / Shutterstock.com

Mnoho profesí je provázeno možným nebezpečím úrazu, přičemž právě oči jsou jednou z nejohroženějších oblastí. Většině zranění lze totiž předejít díky použití ochranných prostředků, tedy pracovních brýlí. Proto se jedná o velmi důležitý prvek, ochranné brýle by vám při určité práci nikdy neměly chybět.

Svářečské brýle

Sváření je jednou z pracovních činností, při které se bez pracovních brýlí rozhodně neobejdete. Ochrana zraku je v tomto případě důležitá, brýle totiž chrání před infračerveným a UV zářením, stejně tak před odletujícími jiskrami. Můžete tak předejít různým zraněním, zánětům a podobně. Modelů svářečských brýlí existuje celá řada, konkrétní výběr už tak záleží hlavně na vás. Vždy je však důležité vybírat brýle s dostatečnou ochranou.

Uzavřené ochranné brýle

Uzavřené brýle nabízí vysoký stupeň ochrany, zejména v prostředí s chemikáliemi, či pro profese, kde hrozí zásah oka malými částicemi. Tyto brýle tak ocení například obráběči kovů, lakýrníci či pracovníci v laboratořích. Díky použitým materiálům jsou brýle lehké a jejich nošení je tak komfortní, při práci vás nebudou rozptylovat. Povrch skel je zpravidla upraven tak, aby byl odolný vůči poškrábání a zamlžování. Různých možností je celá řada, podívejte se na nabídku Hoffmann Group, kde najdete kvalitní produkty.

Otevřené pracovní brýle

V neposlední řadě jsou nabízeny také otevřené ochranné brýle. Ty se hodí zejména do bezpečnějších podmínek, kde však ochrana očí stále zůstává velmi důležitá. Jedná se o brýle vyrobené z plastů či lehkých kovů, využívány jsou zejména v zemědělství, stavebnictví či ve výrobě. I zde máte na výběr z rozmanitých modelů, jedním z důležitých kritérií je například barva skel. Zatímco čirá skla oceníte v interiéru, pro venkovní práci jsou vhodné spíše skla kouřová.

Ať už se věnujete v podstatě jakékoliv manuální práci, spolehlivá ochrana je velmi důležitá. Zrak je přitom velmi náchylný, právě proto jsou ochranné brýle tak podstatné.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články