Komerční sdělení

Pneumatiky Nexen: Jihokorejská kvalita vyráběná v Česku

od Šárka Cvrkalová
4 minuty čtení
pneumatiky
Zdroj: Pneumatiky Nexen

Pneumatiky Jihokorejské společnosti Nexen Tire mají výborný zvuk i mezi českými motoristy. Od roku 1956 Nexen vyrábí kvalitní obutí pro osobní automobily a v současné době míří mezi světové lídry na trhu s pneumatikami. Věděli jste, že Nexen si vybral pro svůj první evropský výrobní závod Českou republiku? V následujících řádcích si povíme něco o historii společnosti Nexen a oblíbených letních, zimních i celoročních pneu Nexen.

Historie a současnost firmy Nexen

Už víc než 70 let vyrábí společnost Nexen Tire cenově dostupné a kvalitní pneumatiky, které obouvají vozy ve 130 zemích světa. Název Nexen nese jihokorejská firma od roku 2000 a je složena z anglických slov next (další) a century (století).

Značka vsadila především na velké investice do výzkumných center a moderních výrobních zařízení, což se nyní promítá jak do stále rostoucího počtu vyrobených kusů, tak do kvality a prestiže pneumatik. Důkazem je fakt, že si pneu Nexen vybraly do první výbavy automobilky Škoda, Volkswagen, Chrysler a Kia.

Výroba v Česku

Pro svůj první evropský výrobní závod si společnost Nexen vybrala Českou republiku, konkrétně průmyslovou zónu Triangle u Žatce. V roce 2019 tu vznikla její moderní továrna na výrobu pneumatik, která má v konečné fázi produkovat až 11 milionů ks pneumatik ročně a zaměstnávat kolem 1300 lidí.

Inovativní myšlení

Mezi hlavní pilíře společnosti patří inovativní přístupy nejen během výroby pneumatik, ale také při jejich distribuci stále lepší a efektivnější řešení. Výsledkem je nejen rostoucí zisk společnosti, ale především spokojení řidiči. V následujících řádcích si ukážeme nejprodávanější modely pneu Nexen.

Letní pneumatiky pro menší vozy i střední třídu

Letní pneumatiky Nexen N´Blue HD Plus jsou díky svým velikostem pro disky od 13″ do 17″ vhodné pro menší vozy a auta střední třídy. Oblíbené jsou hlavně v rozměrech 195/65 R15, 215/65 R16 a 215/55 R17.

pneumatika

Zdroj: Pneumatiky Nexen

Tyto pneumatiky si vás okamžitě získají nejen stabilním řízením, krátkou brzdnou dráhou na mokrém povrchu, ale také sníženým valivým odporem a tím pádem i nízkou spotřebou paliva. O ochranu proti aquaplaningu a lepší handling se pak starají polymery odpuzující vodu s hlubokými obvodovými drážkami.

Letní pneumatiky pro sportovní vozy

Nexen N´Fera Sport jsou letní pneumatiky pro sportovně laděné vozy s disky od 17″ do 20″. Pneumatiky v nezávislých testech vynikají krátkou brzdnou dráhou a výborným odvodem vody. Oblíbené jsou hlavně v rozměrech 225/45 R17 a 225/40 R18.

pneumatika

Zdroj: Pneumatiky Nexen

Moderní vzorek s agresivní konstrukcí přináší vylepšené jízdní vlastnosti především při jízdě na mokré silnici. Klíčem k úspěchu je asymetrický dezén se třemi vyztuženými pásy bloků v centrální části po celé ploše běhounu.

O přesnější řízení a výbornou trakci se kromě dezénových bloků starají také 3D lamely, které se díky použité tužší směsi nedeformují. Čtyři široké podélné drážky se spolu s pomocnými lamelami zajistí o efektivní odvod vody. Tím se podstatně sníží i riziko aquaplaningu.

Kvalitní a dostupné zimní pneumatiky

Nexen Winguard Snow’G WH2 jsou kvalitní a cenově příznivé zimní pneumatiky, které jsou díky široké paletě vyráběných rozměrů vhodné pro automobily napříč kategoriemi. Vyrábí se ve variantách pro auta s ráfky od 13″ do 17″. Oblíbené jsou především rozměry 195/65 R15, 205/55 R16 a 225/50 R17

pneumatika

Zdroj: Pneumatiky Nexen

Pláště mají propracované drážky po celém obvodu dezénu tak, aby docházelo k rychlému odvodu vody a sněhové břečky. Díky vyšší přilnavosti se vám auto bude lépe ovládat a dokážete tak reagovat včas i v krizové situaci.

Výkonné zimní pneumatiky pro vaše SUV

Zimní pneumatiky Nexen Winguard Sport 2 SUV jsou speciálně vyrobeny pro řidiče silných SUV vozů a 4×4 s disky od 15″ až do 20″. Široké drážky a směrové rozložení dezénu rychle odvádí vodu, díky tomu lépe drží na mokrém povrchu. Nejprodávanější velikosti tohoto zimního dezénu jsou 215/65 R16, 225/65 R17 a 235/55 R18.

pneumatika

Zdroj: Pneumatiky Nexen

Dopřejte si svižnou, ale zároveň bezpečnou jízdu i v zimě. O komfort se postarají bočnice, které jsou navrženy pro perfektní tlumení vibrací a nerovností. Nexen navíc díky zesílené kostře pneumatiky deklaruje delší životnost a menší opotřebení.

Celoročky vyřeší váš odpor k přezouvání

Nexen N´Blue 4 Season jsou celoroční pneumatiky pro osobní vozy napříč kategoriemi s disky od 13″ do 18″. Prodávají se tak v oblíbených velikostech 195/55 R15, 205/55 R16 a 225/45 R17.

pneumatika

Zdroj: Pneumatiky Nexen

Nebaví vás myslet na včasné přezutí? Bydlíte v nížině a pořádnou sněhovou nadílku jste viděli naposledy v pohádkách Josefa Lady? Speciální celoroční směs byla vyvinuta, aby si zachovala dobré jízdní vlastnosti bez ohledu na počasí.

Směrově drážkování zajišťuje dobrý výkon na sněhu. Ostré hrany dezénových bloků se snadno zaříznou i do zmrzlého podkladu a poskytnou tak perfektní záběr.

Kde koupit pneu Nexen?

Pneumatiky Nexen nejen pro osobní vozidla, ale také dodávky, SUV a 4X4 vozy najdete u všech dobrých pneuservisů, prodejců pneu i online prodejců pneumatik. Jako je například e-shop Pneuboss.cz.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články