Komerční sdělení

Ohřívače vzduchu | Skvělí pomocníci do dílny i na chatu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
ohrivac vzduchu
Zdroj: Patricia Perez R / Shutterstock

Každý kutil jistě zná ten pocit, když venkovní teplota padne k nule a v dílně je najednou zima, že by do ní jeden nevyhnal ani svého největšího nepřítele. Se zmrzlýma rukama se jemná práce stává prakticky nemožnou a rukavice jsou také spíše na škodu než ku pomoci. Právě pro tyto případy je ohřívač vzduchu ideálním řešením, se kterým můžete bez problémů pracovat dál. Pojďte se s námi podívat, jak jej vybrat.

Velikost místnosti v hlavní roli

Při výběru elektrického ohřívače vzduchu je nejdůležitějším faktorem velikost místnosti, kterou chcete vytopit. Právě podle ní se poté můžeme dostatečně informovaně rozhodnout, po jakém ohřívači vzduchu sáhnout.

Ohřívače dostupné na trhu se od sebe liší v několika základních vlastnostech, díky čemuž může být jejich výběr pro laika velmi složitý. Při výběru ohřívače vzduchu je nutné zaměřit se především na tyto parametry:

• topný výkon,
• spotřeba energie k vytopení místnosti,
• rozměry a váha,
• zvolený typ napájení,
• množství funkcí.

Po změření místnosti je nutné spočítat si požadovaný tepelný výkon ohřívače. K tomu je nutné znát přesné rozměry místnosti, přibližný rozdíl teplot venku a vevnitř a také tepelný koeficient budovy (obvykle 1,5).

Vezmeme-li například dílnu velkou 2 x 3 x 2 (šířka x délka x výška), vyjde nám po vynásobení její objem 12 m3. Následně vypočítáme možný teplotní rozdíl mezi požadovanou teplotou v místnosti a venkovní teplotou (např. při -15 °C a +20 °C je teplotní rozdíl 35 °C). Tyto hodnoty pak spolu vynásobíme: 12 x 35 x 1,5 a získáme hodnotu 630 kcal/hod, přičemž 1 kcal/hod = 1,163 W. Vyjde nám tedy, že pro požadovaný ohřev potřebujeme ohřívač s výkonem alespoň 733 W.

Nepodceňujte výběr paliva

Velmi důležitý je při výběru ohřívače také způsob jeho napájení. To může probíhat buďto pomocí nafty nebo plynu, které se ale hodí spíše do velkých místností a chat. Ideálním řešením pro dílnu je praktický elektrický ohřívač vzduchu, který si navíc můžete obvykle sbalit a přenést jinam.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články