Komerční sděleníZdraví

Objevte přírodní sílu Uňa de Gato neboli svaté rostliny Inků

od Luboš Klouček
< 1 minuta čtení
muz 39 1
muz 39 1

Tuto bájnou rostlinku můžeme také znát pod názvy Kočičí dráp, Vilcacora, Cat´s claw, Uncaria tomentosa nebo řemdihák plstnatý. Nalezneme ji v amazonských pralesech Jižní Ameriky a snadno ji poznáme podle typických trnů připomínajících kočičí drápky. V čem je tato liánovitá rostlina tak zázračná, že se jejich účinků využívá již více než 2000 let?

Řada zdraví prospěšných látek

Uňa de Gato je rostlina obsahující značné množství biologicky aktivních složek s pozitivním vlivem na lidské zdraví. Jmenujme například alkaloidy, které podporují tvorbu a aktivitu lymfocitů. Ty společně s bílými krvinkami stimulují funkci imunitního systému a odstraňují cizí mikroorganismy a nečistoty z těla. Další významnou látkou je zinek, jenž hraje hlavní roli při metabolismu tuků, cukrů a bílkovin. Uňa de Gato alias „Svatá rostlina pralesa“ má díky svým účinkům výrazný potenciál při předcházení civilizačním neduhům.

V jaké formě ji konzumovat?

Rostlina Uncaria tomentosa je k dostání ve formě čajových směsí a kapslí. Máte-li v oblibě nálevy, rozdrobte cca 1 g sušené kůry na menší kousky a zalijte 1 litrem studené vody. Vařte přibližně 25 minut, poté sceďte a nápoj nechte vychladnout. Popíjejte sklenku o 200 ml až 3× denně. Pokud dáváte přednost kapslové formě, užívejte 1 kapsli denně. Při výběru potravinových doplňků se zajímejte o složení, abyste maximalizovali pozitivní účinky Uňa de Gato. Kvalitní doplňky stravy obsahují extrakt z listů rostliny Uncaria Tomentosa v min. množství 80 mg.

Na co si dát pozor?

Jelikož se Vilcacora vyznačuje skutečně širokým záběrem účinnosti, měli bychom být s jejím užíváním opatrní. Dětem se doporučuje snížit dávkování na polovinu, těhotným a kojícím ženám se nedoporučuje podávat vůbec. To samé platí i pro osoby před nebo po transplantaci kostní dřeně či jiných vnitřních orgánů.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články