Komerční sdělení

Na které ruce se nosí snubní prsten?

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Snubni prsten
Zdroj: istockphoto

Na kterou ruku nasadit snubní prsten? Co se zásnubním prstenem po svatbě? Tradice se ve světě liší. Není tomu jinak ani v případě snubních prstenů.

Symbolika

Nemá začátek ani konec. Kruh představuje nekonečnou lásku. Svůj význam má však i prostor, který snubní prsten ohraničuje. Symbolizuje vstup do něčeho nového, neznámého, ale přece krásného.

Kam se snubním prstenem?

Názory na to, na které ruce nosit snubní prsten, jsou ve světě různé. U nás i ve většině ostatních zemí se tradičně nosí na prsteníčku levé ruky. Tato tradice pochází ze starověkého Říma a Egypta, kde lidé věřili, že prsteníčkem prochází žíla lásky, která vede přímo k srdci. Srdce ženy tak bude patřit tomu, kdo jí prsten nasadí na prst. V některých krajinách světa ho zase nosí na prsteníku pravé ruky.

Důležité jsou osobní preference

Nemusíte se za každou cenu držet tradic, které vám nevyhovují. Ani jedna ze zavedených možností není správná nebo nesprávná. Rozhodnutí je jen a jen na vás. Někteří lidé například snubní prsten nenosí vůbec nebo ho nosí na jiném prstu, například na prostředníčku.
Pro praváky je prsten na levé ruce dokonce praktickou volbou. Děláte s ním méně věcí a je menší pravděpodobnost, že si snubní prsten poškodíte. Pro leváky je zase praktičtější na pravé ruce.

snubni prsteny

Zdroj: SOFIA Jewelry

Co se zásnubním prstenem?

V den svatby by měl na ruce vyniknout snubní prsten. Proto byste měli zásnubní prsten sundat nebo ho přesunout na pravou ruku. A co potom po svatbě? Některé ženy odkládají prsten do šperkovnice a nosí jen snubní prsten. Byla by však škoda nechat krásný prsten zapadat prachem. V dnešní době je velmi oblíbený trend nosit zásnubní prsten a snubní prsten společně na jednom prstu. Vytvoříte tak dokonalý soulad. V případě prstenů s vlnitým tvarem nebo nízko osazeným kamenem k sobě tyto dva šperky nesednou tak jednoduše. Ani v takovém případě se však nemusíte zásnubního prstenu vzdát. Stačí ho přesunout na jiný prst. Může to být prostředníček levé ruky, ale klidně si ho dejte i na pravou ruku. Některým ženám prsten na jiném prstu sedne jako ulitý, jiné budou potřebovat mírnou úpravu velikosti. Pro zkušeného zlatníka to však není žádná překážka.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články