Komerční sdělení

Masážní pistole uleví od bolesti a pomůže s regenerací

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
masazni pistole
Zdroj: Shutterstock

Maséři a fyzioterapeuti je znají již delší dobu. Do povědomí široké veřejnosti se však masážní pistole dostaly teprve nedávno. Pořizuje si je čím dál větší množství lidí. Nejen sportovci, ale každý, kdo ocení dobrou masáž pro úlevu od bolesti či namožených svalů.

Masážní pistole je přístroj zprostředkovávající perkusní masáž. Má v sobě elektrický motorek, díky němuž vibruje na velmi vysoké frekvenci. Ta je nastavitelná podle toho, co je vám příjemné. Sami si tedy zvolíte intenzitu masírování.

Pronikne až do hloubky svalových tkání

Kvalitní masážní pistole dokáže uvolnit svaly, eliminovat bolest, odbourat kyselinu mléčnou a stimulovat krevní oběh. Tohle všechno je přínosné pro sportovce, kteří ji mohou využívat jak před, tak po sportovní aktivitě.

Účinky masážních pistolí si však pochvalují i ti, kteří trápí bolestí zad či za krkem například z dlouhého sezení u počítače ve strnulé poloze. Pistole mají několik nástavců – ploché, kulové, vidlicové, spirální i další speciální. Díky tomu si s nimi namasírujete různé části těla. Hezky do hloubky svalových tkání, jak by to zvládl jedině zkušený masér. Mimochodem i mnozí maséři používají masážní pistoli jako doplněk své péče.

Jak si vybrat dobrou pistoli?

Na trhu jich je celá řada, masážní pistole levné ale nejsou dobrou volbou, mohli byste z nich být zklamaní. Jsou hlučné, nemají dostatečný výkon a motor je poruchový. Chcete-li vybrat kvalitní výrobek, sledujte výkon, počet otáček za minutu a také amplitudu určující hloubku průniku do svalové tkáně. Jestliže tyto parametry nejsou uvedené, už to by mělo být výstražným znamením. Něco zřejmě není v pořádku, každý poctivý výrobce by se čísly jistě rád pochlubil. Dále se dívejte na hlučnost, výdrž baterie, hmotnost a velikost.

Dobrým vodítkem vám bude toto srovnání profesionálních masážních pistolí.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články