Komerční sdělení

Kryptoměny. K čemu jsou dobré? A potřebujeme je vůbec?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Simple Coin
Zdroj: Shutterstock

O Bitcoinu a jiných kryptoměnách už mluví skoro každý. Mají ale využití pro běžného člověka, nebo jsou dobré jen k rizikovým spekulacím?

Kde se vzaly kryptoměny

Před třinácti lety byl vytěžen první Bitcoin a odstartovala éra kryptoměn. Dnes jich existuje několik tisíc. Velkých i okrajových. Seriózních i podvodných. Vážně míněných i mincí, které vznikly z recese.

Mezi kryptoměnami najdeme množství zajímavých trendů, které mají budoucnost, ale také určité procento podvodů, scamů a nesmyslů. Investujte do nich s rozmyslem, určitě ale kvůli strachu z podvodu neodepisujte kryptoměny jako celek. Většinou úplně stačí rozumná investiční strategie, důvěryhodná směnárna jako partner a základní prověření měn, které jste si vybrali.

Kryptoměny pro normální smrtelníky

Kryptoměny nejsou jen zajímavá technická vychytávka a podivuhodná měna pro geeky nebo anarchisty, kteří usilují o nezávislost na státu. Mají spoustu praktického využití.

Jako občan státu s extrémně volatilní měnou, třeba Bolívie, si raději uložíte peníze do kryptoměn. I když jsou volatilní, vždycky budou míň volatilní než bolívar.

Pokud žijete v některé rozvojové zemi, může pro vás být posílání kryptoměn jednodušší než využití klasického bankovního převodu. Jsou i případy, kdy z nejrůznějších důvodů nemáte bankovní účet a potřebujete někomu poslat nebo od něj přijmout finanční prostředky.

Nebo zkrátka máte volné peníze, Bitcoin je zrovna dole a vy si rádi trochu zaspekulujete. V pořádku. Pojďte do toho.

Budoucnost kryptoměn

Dnes je jasné, že kryptoměny s námi v nějaké podobě zůstanou i v budoucnu. Přinášejí důležitou alternativu oficiálním státním měnám: atraktivní je jejich decentralizace, nezávislost a globální dostupnost. Kryptoměny se také vyvíjejí a pružně reagují na nové potřeby a trendy – takzvané stablecoiny jsou například navázané na existující měnu a jejich kurz tím pádem není tak volatilní, Lightning Network jako další vrstva bitcoinového protokolu má zase umožnit rychlejší a pružnější platby. Nad všemi problémy a nedostatky se zamýšlí množství odborníků a je pravděpodobné, že dříve nebo později přijdou s efektivním řešením. Podobné postupy u běžných fiat měn neexistují.

Bitcoiny nebo jiné kryptoměny jako součást investičního portfolia jsou čím dál populárnější. Jejich pořízení je se správným partnerem snadné a bezpečné. Simplecoin vám pomůže s prvním nákupem kryptoměn, ale zkrátka nepřijdou ani zkušení kryptoměnoví harcovníci. Simplecoin nabízí množstevní slevy i partnerský (affiliate) program.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články