Komerční sdělení

Kozačky nad kolena a jak je vybrat – s šikovnými tipy sednou každému typu nohy

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Obleceni
Zdroj: Shutterstock

Výběr kozaček nad kolena může být docela náročný, protože je důležité najít takové, které budou pohodlné, dobře padnou a budou odpovídat vašemu stylu a potřebám. Stačí se však řídit několika osvědčenými triky a nemůžete sáhnout vedle.

Na co se zaměřit při nákupu

Vyberte si správnou velikost – to především, protože pokud jsou kozačky nad kolena příliš těsné nebo příliš volné, mohou být nepohodlné a způsobovat bolest. Ovšem výhrou není ani příliš volné přiléhání k noze – takové boty se totiž shrnují a kloužou. Správné přeměření nohy je tedy absolutně nezbytné. Zvažte také, zda si budete obouvat ponožky, když si kozačky obouváte. I to může hrát při výběru dobře padnoucího modelu velmi důležitou roli.

A co materiál?

Všeobecně platí, že kozačky nad kolena mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako je například kůže, semiš, umělá kůže nebo textil. Rozhodněte se proto, jaký materiál vám nejlépe vyhovuje z hlediska vzhledu, komfortu a údržby. A nezapomeňte na to, že je vždy vhodné myslet na vhodnou impregnaci (a to ještě předtím, než si je poprvé obujete). Lépe pak odolají počasí a dalším vnějším vlivům.

Pozornost věnujte také podrážce, ta by měla být dostatečně silná a odolná, aby chránila vaši nohu před nerovnostmi terénu a zároveň co nejefektivněji snižovala riziko uklouznutí. A rovněž nezapomínejte na to, že výška podpatku ovlivňuje to, jak vypadají vaše nohy v kozačkách i to, jak se v nich se budete cítit při chůzi. Pokud nejste na vysoké podpatky zvyklí, vybírejte raději zpočátku spíše nižší modely, a teprve po několika týdnech až měsících užívání přidávejte potřebné centimetry.

Trendové jarní barvy pro výběru obuvi

Jarní barvy jsou obvykle svěží, světlé a pastelové. Přinášejí pocit radosti a příslib nového začátku. Pokud hledáte trendy v jarních barvách, vhodných pro výběr bot, můžete si vybrat hned z několika možností.

Absolutním základem pro kombinaci jarní obuvi s vaším šatníkem je určitě bílá barva. Přináší do botníku svěžest a dokáže okamžitě oživit váš outfit. Všem nezapomeňte na to, že bílé boty budou poměrně náročné na údržbu.

Pastelové barvy: pastelové barvy jsou tradiční volbou pro jarní období a mohou být příjemné pro oči. Perfektně se hodí především:

• růžová,
• modrá,
• fialová
• a zelená (zvláště mátově zelené kozačky budou letos populární)

Pastelové barvy se hodí jak pro boty na podpatku, tak pro baleríny nebo tenisky.

Květinové vzory: Květinové vzory jsou klasickým jarním prvkem a v kombinaci s botami mohou vytvořit romantický a ženský vzhled.

Žluté odstíny: Žlutá je energická barva, která může být skvělou možností pro jarní boty. Světlejší odstíny žluté však nejsou na boty příliš vhodné, protože se snadno ušpiní.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články