Komerční sdělení

Jste konkurenceschopní? 3 tipy, jak v dnešní době uspět na poli manažerském

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Jak uspet na manazerskem poli
Zdroj: Pexels

Trh práce se v posledních dvou letech mění a dobrý manažer by s ním měl umět držet krok. Ke změnám přispívá zrychlená doba, digitalizace, proměnlivě sílící a polevující pandemie COVID-19, mezinárodní vztahy a situace, ale také vnímání „práce“ samotnými zaměstnanci i zaměstnavateli.

Staré pracovní pozice zanikají, vznikají nové, způsob práce se mění a zaměstnanci i zaměstnavatelé mají jiné požadavky než třeba ještě před několika měsíci. Jak uspět v dnešní době na poli manažerském?

Základními stavebními kameny pro úspěšný posun v kariéře a udržení se špičkové manažerské pozice jsou flexibilita, zkušenost v oboru a vlastní přidaná hodnota.

Skloubení flexibility se zkušeností se vždy vyplatí

Zkušenosti načerpané během praxe, ale i během studií byly ještě do nedávna esem v rukávu každého uchazeče o práci nebo o lepší pozici. Dnes to ale nestačí. Důležité je umět veškeré své získané know-how rychle a obratně implementovat do stávajících procesů. Schopnost rychlého a správného rozhodování, široký rozhled a efektivní time management jsou nyní pro manažera mnohem důležitější dovednosti.

A co znamená přidaná hodnota a jak jí dosáhnout?

Přidanou hodnotou je pak dodatečné vzdělání v dané oblasti. Školství jako takové se přizpůsobuje potřebám trhu dost pomalu a osnovy studentů vysokých škol nereagují dostatečně pružně na požadavky reálných pracovních, a zejména pak manažerských pozic. Řešení ale existuje. Už jste přemýšleli nad tak zvaným celoživotním vzděláním? Jde o nadstavbu klasického vzdělání, která je přesně zaměřena na potřeby konkrétní pozice nebo na zvýšení kvalifikace, kterou potřebujete. Funguje navíc i jako rozvoj osobnostní, nejen rozvoj profesní.

Zvolte svou nadstavbu chytře

Zvýšení odbornosti a kvalifikace lze dosáhnout například díky studijním programům MBA (Master of Business Administration). Tato forma manažerského vzdělání vám přinese titul MBA, který je celosvětově uznávaný, doplní vaše znalosti i technické dovednosti ve vámi zvoleném oboru a pomůže vám rozvíjet kritické myšlení, které je při vykonávání manažerských pozic zcela nepostradatelné.

Studium MBA má i další výhody. Třeba na Cardiff Academy, která vychází ze zkušeností prestižních zahraničních univerzit, můžete studovat zcela online a výuka zde trvá 2 semestry. K dispozici vám je profesionální lektorský tým, jehož členové v mnoha případech sami působí na manažerských pozicích. Díky tomu se můžete dozvědět rady a tipy přímo z praxe a nebudete zahlceni pouhou teorií.

Inspirovat se zkušenostmi a konkrétními zdařilými kroky úspěšných kolegů a uznávaných manažerů je jedním z dalších tipů, jak své vlastní skills ještě prohloubit nebo povznést.

Jak vzdělání podpoří vaši konkurenceschopnost?

Vzdělání je samo o sobě dobrou vizitkou každého manažera, dáváte tím najevo, že na sobě chcete pracovat a že toužíte posouvat své – a potažmo i pracovní cíle kupředu. Stoupá tím vaše cena, důvěryhodnost, ale i vaše zkušenosti a možnosti. A protože i náplň vaší pozice se může kdykoliv změnit dle nejnovějších trendů, je dobré být připraven a už nyní myslet na rekvalifikaci nebo doplnění znalostí.

Pokud o své vlastní nadstavbě přemýšlíte, podívejte se na stránky Cardiff Academy, kde si můžete podat přihlášku ke studiu ještě dnes, a posunout tak své manažerské schopnosti a dovednosti na další úroveň.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články