Komerční sdělení

Jsou vaše klouby přichystané pro jarní sezónu?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Kolagen sport pohyb
Zdroj: Inca Collagen

Ten, kdo miluje aktivní pohyb na čerstvém vzduchu, se už jistě nemůže dočkat vyšších teplot. Běh, kolečkové brusle, tenis či jízda na kole nás dokážou pořádně nabít novou životní energií. Ale jak je na tom po zimě váš pohybový aparát? Dejte si záležet, abyste jej posílili a dodali mu potřebné bílkoviny i vitamíny, včetně kolagenu.

Výkon sportovce do velké míry závisí na jeho přípravě, správné výživě a kondici. A jakou roli v tom hraje kolagen? Obrovskou, vždyť jde o jednu ze základních stavebních bílkovin, kterou naše tělo potřebuje v chrupavkách a tkáních. Při nedostatku kolagenu bychom si moc nezasportovali, v horším případě skončili se zraněním.

Protože kolagen je tím lepidlem, které zajišťuje pružnost těla. Aby klouby fungovaly hladce, bez bolestí a vrzání, aby se svaly a šlachy lépe regenerovaly a minimalizovalo se riziko trhlin při sportu. Aktivní člověk zkrátka kolagen potřebuje jako sůl a potvrzují to i slova odborníků. „O klouby je třeba pečovat celý život. Souvisí to se strukturami, které tyto klouby tvoří – kosti, vazy, svaly a kloubní pouzdra. Hlavní součástí kloubních struktur je kolagen,” říká doktor Holoubek, atestovaný ortoped.

Proto by měl být kolagen ve formě výživového doplňku pro sportovce samozřejmostí. Pouze stravou si jej totiž doplnit nedokážeme, pokračuje emeritní primář ortopedie MUDr. Milan Čarvaš: “Přírodní kolagen bez úpravy se velmi špatně vstřebává, proto je třeba jej pro vnitřní použití speciálně upravovat či štěpit, aby se do těla dobře vstřebal.”

inca collagen krabicka

Zdroj: Inca Collagen

Ověřte si, odkud výrobce kolagen získává a jak jej štěpí. Toto jsou totiž rozhodující faktory kvality. Může se získávat z vedlejších produktů dobytka, ale i ryb. Štěpit jej lze několika způsoby. Pro zachování bioaktivity je třeba, aby štěpení bylo šetrné a za studena. Například značka Inca Collagen má bioaktivní mořský kolagen, který získává štěpením hydrolyticky pomocí enzymů, což je velmi jemná metoda. Díky tomu si výsledné fragmenty kolagenu zachovávají strukturu helisy a tím pádem i bioaktivitu.

Lidské tělo dokáže Inca Collagen na maximum využít, a to i proto, že je to 100% čistý kolagenový hydrolyzát. Bez příchutí a aroma. Je mikronizovaný do formy čistého bílého prášku, který se užívá rozmícháním ve sklenici vody. Tím, že se jedná o práškovou formu, nepotřebuje žádné konzervanty. Inca Collagen je na českém a slovenském trhu již 6 let a získal si více než 200 tisíc fanoušků, mezi nimi i spoustu sportovců. Vyzkoušel ho i motocyklový závodník Ondřej Ježek:

“Kromě klasických proteinových nápojů po výkonu jsem každý den užíval také přírodní kolagen. Kromě urychlení regenerace mi pomohl například i s problémy s koleny. Těmi jsem vzhledem ke svému sportu, ale také mé oblíbené doplňkové cyklistice, v minulosti velmi trpěl. Díky kolagenu mi tyto potíže letos odezněly, za což jsem velmi rád.”

Inca Collagen:

  • posiluje strukturu chrupavek,
  • zlepšuje pohyblivost kloubů,
  • zpevňuje kosti a šlachy,
  • pomáhá regeneraci svalů,
  • zlepšuje pružnost pohybových tkání,
  • působí proto i jako prevence zranění,
  • napomáhá také snížení bolestivosti kloubů a rekonvalescenci po operacích nebo při onemocněních pohybové soustavy.

Pokud tedy hledáte pro posílení svých kloubů opravdu účinný produkt, Inca Collagen je výborným řešením. Na stránce prodejce můžete navíc poměrně často najít kolagen ve slevě, což se vyplatí, jelikož doplňování kolagenu se doporučuje dlouhodobě, abyste pocítili žádaný efekt.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články