Komerční sdělení

Jaký je nejvýhodnější způsob nákupu letenek?

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Cestovani letadlem
Zdroj: Shutterstock

Ceny letenek za poslední roky výrazně stouply, ovšem chuť cestovat neklesla. Mnozí proto řeší, jak levně cestovat a jaký je nejvýhodnější způsob nákupu letenek. Díky těmto ověřeným tipům a trikům můžete během svých cest ušetřit stovky až tisíce korun! Jak tedy najít opravdu levné letenky?

Kdy začít hledat letenky?

Klíčem k levným letenkám je bezpochyby jejich koupě s dostačujícím předstihem. I když levné letenky bývají často k dispozici i těsně před odletem, rezervace letenek v dostatečném předstihu vám skutečně dává mnohem větší šanci, že za jejich pořízení budete platit o poznání méně. Aerolinky jsou si totiž dobře vědomi toho, že jestliže potřebujete sehnat letenky na poslední chvíli v konkrétní den a do konkrétní destinace, pravděpodobně si je koupíte i bez ohledu na vyšší cenu. Právě proto bývají ceny letenek na poslední chvíli o něco dražší.

airline tickets and documents on wooden table top utc

Zdroj: Shutterstock

Vyhledávače letenek

Kupujete letenky pár hodin před odletem, nebo je naopak sháníte již půl roku dopředu? Ať tak či onak, nejoblíbenějším, nejčastějším, a hlavně nejvýhodnějším způsobem, jak pořídit levné letenky či last minute letenky, je hledání přes vyhledávače letenek. Společnost eSky vám proto nabízí všechny letecké společnosti a lákavé lety přehledně na jednom místě. Pouze stačí uvést, kam a kdy chcete cestovat a vyhledávač eSky vám naservíruje nejlevnější nabídky od řady leteckých společností dle vámi uvedených kritérií. Výhodou navíc je, že eSky nabízí flexibilní způsob platby, díky kterému si můžete platbu odložit nebo rozdělit na menší splátky. Letenky eSky https://www.esky.cz/letenky se proto skutečně vyplatí!

Kdy jsou letenky nejlevnější?

Každý, kdo alespoň jednou hledat letenky, moc dobře ví, že jestli se někdy vážně nevyplatí letět, pak je to neděle. Aneb den, kdy se všichni vracejí domů. Ani sobota a pátek ale nejsou pro létání nejvhodnější. Během víkendů je po létání zvýšená poptávka, a tak většina aerolinek zvyšuje i své ceny. Nejlepší bude, když si svůj let naplánujete uprostřed týdne, především v ranních hodinách. V pátek odpoledne by vás letenky mnohdy mohly vyjít až na několikanásobek. Naopak v týdnu lze na eSky najít letenky například do tolik vyhledávané Barcelony https://www.esky.cz/letenky/0/0/ci/bcn/barcelona vskutku za pár stovek.

Ušetřit můžete i ve chvíli, když jste ohledně svých letenek časově flexibilní. Často se stává, že atraktivnější nabídka letenek je k dispozici hned den či dva po vašem původně plánovaném termínu odletu. A to se vyplatí!

cityscape of barcelona utc

Zdroj: Shutterstock

Vsaďte na nízkonákladové letecké společnosti

Berete cestu letadlem pouze jako způsob přepravy na vysněné místo a nevyžadujete přehnaný luxus? Dejte přednost nízkonákladovým leteckým společnostem nabízející letenky za výrazně nižší ceny než jejich konkurence. Se kterými dopravci je možné létat takřka za hubičku? Jedná se o společnosti jako Ryanair, Wizz Air, Norwegian, easyJet nebo Eurowings. Ty vás na dané místo dopraví rychle, bezpečně a za částky, které nezruinují váš rodinný rozpočet. Ať už tedy hledáte letenky Paříž, letenky Řím nebo letenky Verona, nízkonákladové společnosti jsou sázkou na jistotu!


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články