Komerční sdělení

Jak si zvolit správný toner do své tiskárny?

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
toner do tiskarny
Zdroj: singkham / stock.adobe.com

Při koupi nového toneru se musíte soustředit na několik věcí. Prozradíme vám jednu hlavní věc, na kterou nesmíte nikdy zapomínat. A hlavně se podíváme na důvody, proč je to tak důležité. Hodně lidí si myslí, že prostě koupí nejlevnější toner a všechno bude v pořádku. Není to vždy pravda. Stačí jediný špatný produkt a můžete si naprosto zničit celou tiskárnu. Proto se na to musíte soustředit. Klidně si napište dodavatele a druh toneru, který potřebujete pro svou tiskárnu.

Nejdřív se podívejte na kvalitu

Vždy si zakládejte na vysoké kvalitě, protože to je to nejlepší. Garantem kvality je ISO 9001, které najdete u mnoha produktů i společností. Jedná se o zaručení toho, že jsou produkty velmi dobře vyrobené a můžete se na ně vždy spolehnout. U mnoha společností najdete také další certifikáty, které vás mohou nalákat k nákupu jejich produktů, např.:

  • ISO 14001 – ochrana přírody,

  • ISO 45001 – ochrana zdraví zaměstnanců a bezpečnost při práci.

Najděte model své tiskárny

ed nákupem se vždy musíte podívat, co máte doma. Ano, je to velmi jednoduché. Na přední nebo zadní straně každé tiskárny najdete štítek, na kterém je model. Použití toneru q2612a půjde pouze do tohoto typu a dalších, které jsou u toneru uvedené. Na to si dávejte velký pozor, protože jinak vyhodíte peníze za náplň do tiskárny, která vám tam vůbec nebude pasovat.

Kvalitní tisk získáte, když si trochu připlatíte

Známé značky tiskáren dělají i levnější modely. Právě proto byste se měli soustředit na ně. Nesázejte na neznámé a extrémně levné přístroje, které vám nevydrží dlouho a nebudou tisknout tak dobře. Vždy musíte myslet na to, že potřebujete mít velmi ostrý tisk. A toho dosáhnete pouze s lepšími značkami. Vždy se dívejte také na další funkce, protože u dražších produktů pochopitelně získáte i mnohem lepší funkce navíc.

Se správným tonerem prodloužíte životnost tiskárny

Používání špatných tonerů poškodí tiskárnu. O tom není pochyb. Tohle je možná největší důvod k tomu, abyste nakupovali správné druhy náplní. Jakmile tam dáte něco jiného, možná se tam kazeta ani nevejde. A když se tam vejde, hodně zkrátí životnost vašeho přístroje. Můžete ho dokonce naprosto zničit, takže model přístroje nikdy nepodceňujte.

Vhodný typ vám zajistí záruku kvalitu

Investici do tiskárny ani náplní nesmíte nikdy podceňovat. Pořád jsou to peníze, které se vám již nevrátí. Jejich návratnost je možné pouze při dlouhodobé práci. Jakmile dáte trochu víc peněz za tiskárnu a budete si dávat pozor na koupi náplně, vydrží vám po hodně dlouhou dobu. Laserové tiskárny vám vydrží velmi dlouho, když o ně budete správně pečovat. Hlavně si dávejte pozor, abyste do ní nekoupili inkoustovou cartridge. To by vám tiskárnu naprosto zničilo!


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články