Komerční sděleníZajímavosti

Jak se účinně chránit při svařování? V bezpečí musí být oči i ruce

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
57284 svarec
57284 svarec

Svařovat bez ochranných prostředků? To raději ani nezkoušejte, jinak si přivodíte dlouhodobé zdravotní potíže. Ať už se svářečkou pracujete doma v kutilské dílně nebo ji používáte přímo během zaměstnání, nezapomínejte, že kvalitní ochrana zraku či rukou stojí na prvním místě.

Právě oči a ruce jsou při svařování nejohroženějšími částmi těla. Zatímco zrak při této činnosti vystavujete silnému záření, horním končetinám hrozí popálení od jisker nebo ultrafialového záření. Pomocníkem vám mohou být ochranné pomůcky od firmy ARDON.

Ochrana brýlemi či kuklou

Při ochraně zraku máte v zásadě dvě možnosti: buď vsadit na ochranné brýle přizpůsobené účelům sváření, nebo zvolit svářecí kuklu chránící celý obličej. Pro tyto účely poslouží speciální svářecí kukla, která mimo jiné umožňuje individuálně si přizpůsobit stupeň tmavého stavu.

Ať zvolíte kteroukoli ochranu zraku, vězte, že zde platí pravidlo: čím více, tím lépe. Bezpečnosti není nikdy dost.

Zdroj: ardon.cz

Nezapomeňte svářecí rukavice

Při ochraně rukou máte na výběr z mnoha typů pracovních rukavic, největší bezpečí ale jednoznačně zajistí ty svářecí, které jsou pro takový druh práce určené.

Sebelepší ochranu rukou byste měli aspoň částečně doplnit o zabezpečení i dalších částí vašeho těla.

Blůza a kalhoty vždy pomohou

Jako ideální ochrana pro celý trup se hodí buď svářečská zástěra, nebo svářecí blůza vyrobená přesně dle stanovených norem.

Například taková přímo pro sváření určená blůza vždy splňuje bezpečnostní normy pro svářeče a zároveň neomezuje pracovníka v pohybu. Povrch takové vesty je navíc chráněný vysoce stálou nehořlavou úpravou.

Pokud chcete mít jistotu, že ani vaše nohy nepřijdou k úhoně, doplňte blůzu o svářecí kalhoty, jež zároveň zajistí i krytí obuvi.

Opatrnost především

Ať už si pro ochranu při svařování vyberete jakékoliv pomůcky, vždy buďte při práci obezřetní. Není nic horšího, než si kutilské chvíle či běžný pracovní den pokazit zraněním.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články