Komerční sdělení

Hmyz dává laku auta zabrat. Jak karoserii vyčistit a ochránit?

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
auto myti
Zdroj: Shutterstock

O tom, co by se stalo, kdyby ze světa zmizel všechen hmyz, raději ani nepřemýšlejte – příroda, jak ji známe, by bez všech těch brouků, včel a dalších potvůrek přestala existovat. Jenomže to ještě neznamená, že jsou zástupci hmyzí říše vítanými spolujezdci. Na kapotě, náraznících ani na jiných částech auta nemají co pohledávat. Lak kvůli nim trpí jako zvíře a v konečném důsledku nám hmyzáci přidělávají spoustu starostí.

Zatímco někteří řidiči hmyz na autě nijak neřeší, jiným se při představě zapékajících se tělíček ježí chlupy na rukou. Obavy jsou bohužel opodstatněné, hmyzí apokalypsa může vyjít na pořádný ranec – tedy pokud jí neučiníte přítrž a necháte to zajít příliš daleko.

Jak tedy chránit lak proti hmyzu?

Špatná zpráva je, že dokonalá ochrana laku před hmyzem zřejmě neexistuje. Respektive ano – můžete si svého mazlíka zahalit do PPF fólie, ale takové řešení není univerzální odpovědí pro každého motoristu. Drtivá většina se bude muset spolehnout na čistící techniku a vhodně zvolenou autokosmetiku.

Jak hmyz z laku sundat?

Rychlost vyčištění je rozhodující faktor. Platí přímá úměra: čím déle šestinohé nebožáky na autě necháte, tím větší škody způsobí. A věřte, že pohled na lak posetý drobnými krátery není zrovna příjemný.

Vaše první kroky by měly vést na WAPku. Po spršce hmyz odstraňte kvalitním přípravkem –pokud používáte vosk na auto, spolehněte se na Auto Finesse Citrus Power. Jedná se o pH neutrálního dříče, který odstraní mušky a nepoškodí přitom vosk.

Kombinace veřejné WAPky a Citrusu je ovšem pouze jakási první pomoc. Jakmile dorazíte domů, pusťte se do důkladnějšího čištění. Auto můžete stejným způsobem předmýt, a poté karoserii omyjte ručně. Když použijete kvalitní šampon, opět můžete zalovit mezi produkty Auto Finesse, nakonec se doberte k prvotřídnímu výsledku.

Nezáviděníhodným martyriem je proces čištění hmyz z nevoskovaného laku. Voskovat se zkrátka vyplácí – i kdyby to mělo být jen „na rychlo“ – například voskem Auto Finesse Glisten.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články