Komerční sdělení

Fotoknihu zvládne vytvořit každý: 3 praktické tipy pro tvorbu, které oceníte

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
fotokniha
Zdroj: Andrey_Popov/Shutterstock

Fotoknihy jsou na našem trhu už pěknou řádku let, jejich popularita ale stále roste. Není se vlastně ani čemu divit – jsou praktické, úsporné, moderní a nabízí spoustu místa pro vlastní kreativitu. Knihu seskládanou z fotek zvládne vytvořit úplně každý. Pokud se na tvorbu fotoknihy chystáte poprvé, určitě vám přijdou vhod naše praktické tipy.

Nejdříve si udělejte pořádek ve fotografiích

Na začátku každé fotoknihy stojí důležitý úkol: vybrat fotky, které v knize použijete. Doporučujeme tak učinit ještě před tím, nežli se pustíte do tvoření a ladění jednotlivých stránek. V klidu si sedněte a vytvořte si složku, do které si budete nahrávat fotografie o vysoké kvalitě, jež budete chtít v knize použít. Záleží jen na vás, jestli si je budete nějak třídit, nebo je „hodíte na jednu hromadu“. Důležité je mít fotografie pěkně pohromadě a pak už je jednu po druhé používat na jednotlivé stránky v knize.

Zamyslete se nad tématem fotoknihy

Každá fotokniha by měla mít nějaké téma. Těch je opravdu mnoho, proto si dejte za úkol zamyslet se, v jakém duchu se ponese ta vaše. Mezi nejčastější témata patří narození dítěte, svatby nebo různá výročí. Měli byste mít jasno, jakého tématu se v knize budete držet a to nejen co se týče vybraných fotek, ale také pokud jde o různé doplňky a dekorace, které je možné ve fotoknize pro ozvláštnění a oživení použít.

Mějte jasno, pro koho knihu vyrábíte

Jak fotoknihy, tak i fotokalendáře jsou oblíbeným dárkem, kterým nemůžete nikoho urazit. Už při tvorbě tohoto dárku byste ale měli vědět, pro koho knihu tvoříte. Obdarovaným ve výsledku může být úplně kdokoli – od rodičů přes sourozence, partnery až po děti či přátele. Na základě toho, pro koho knihu tvoříte, můžete zvolit téma, barvy i další nedílné součásti fotoknihy.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články