Komerční sdělení

Flyknit není jen obyčejná teniska – v mnoha směrech je opravdu unikátní

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Bota Nike
Zdroj: Footshop.cz

Přemýšlíte nad tím, co si obout například na výlet nebo na pracovní obchůzky? Pak vám prozradíme, že pokud si najdete jeden vyhovující typ boty, budete s ním moci absolvovat opravdu úplně vše. A chcete-li sáhnout po osvědčených modelech, pak byste určitě neměli minout světové značky.

Jednou z nich je i Nike, kterou máme spojenou především s nejrůznějšími sportovci. Ovšem její designéři myslí i na ty, kteří by si chtěli užívat pohodlí na každém kroku – a nejenom na venkovním nebo vnitřním hřišti. A nezapomínají přitom ani na ekologii. A právě proto spatřila světlo světa řada Nike Flyknit.

Bota, která dokonale sedne a neprodukuje odpad

Dost možná si říkáte, co mají tyto dvě vlastnosti společného – a my vám to rádi vysvětlíme. Obě se totiž vztahují ke svršku boty. Kvalitní podrážka je sama o sobě samozřejmě základem, ovšem v určitém směru nám už nedokáže nabídnout téměř nic nového. Ovšem designové řešení a výroba svršku – to je něco docela jiného. A do jakých vod se tedy pustil Nike Flyknit? Možná vás to překvapí, ale do těch pletařských.

Všechny svršky obuvi této řady totiž vznikají právě takto. Nestříhají se z žádného kusu materiálu, ale vytvarují se přímo na konkrétní velikost a tvar podrážky. Díky tomu mohou noze po všech stránkách dokonale sednout. Zároveň je použitý materiál prodyšný a velmi příjemný na dotek. A abychom nezapomněli – jednoduchá výroba na míru rovněž minimalizuje produkovaný odpad. Pokud si tedy pořídíte boty s technologií Nike Flyknit, můžete si být jistí, že vaše obuv byla vyrobena po všech stránkách maximálně ekologickým způsobem.

Technologie Nike Flyknit má více výhod

Ovšem Nike se rozhodně nesnažil sázet jen a pouze na ekologii. Jedním dechem dbá také o pohodlí všech, kteří se jeho obuv rozhodnou nosit. A jak mu v tom pomůže právě pletení? Jednoduše tak, že materiál, který tímto procesem vznikne, je báječně lehký a přitom pevný. Nebudete tedy téměř vědět, že na noze nějakou tu obuv máte.

Výhod minimalistického designu si tak můžete užit na maximum. A jak vlastně takový nápad vznikl? Traduje se, že za ním stál jeden italský běžec. Ten neměl rád příliš těsné boty, a naopak si přál závodit v něčem, co by se „nosilo jako ponožky.“ A stačilo jen několik úprav a boty s technologií Nike Flyknit byly na světě.

Dnes si můžete tuto obuv dopřát v mnoha barvách a provedeních. Široký výběr těch nejlepších vzorů najdete na této stránce. Přiléhavý střih, který poskytuje dostatek prostoru prstům, ale zároveň zaručuje, že bota z nohy nesklouzne, okouzlí každého milovníka svobodného pohybu. Nápaditý design v mnoha variantách je pak určen i pro ty, kdo mají rádi ve svém šatníku rádi nejenom maximální pohodlí, ale i harmonii a pořádek.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články