Komerční sdělení

Fantasy, sci-fi, krimi a další knižní novinky, které vám zpříjemní dlouhou chvíli

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Muz v houpaci siti
Zdroj: Shutterstock

Řadíte se k vášnivým čtenářům nebo si nějakou knihu přečtete jen jednou za čas? Protože se blíží doba letních dovolených, najít si již dopředu nějaké letní čtení rozhodně není na škodu. Které knihy si zaslouží vaši pozornost a co by vám nemělo uniknout?

Co si přečíst, když milujete fantasy knihy

Aragorn, Geralt z Rivie, Frodo Pytlík a Starkovi jsou vašimi dobrými známými? To by vám pak neměly uniknout ani další fantasy knihy, které byly v nedávné době uvedeny na trh. Které to jsou? Ačkoliv by si to podle názvu tip málokdo, Stephen King vydal novou knihu. Jmenuje se Pohádka a vezme vás na dobrodružnou cestu, která začne ve staré kůlně.

Láká vás raději česká tvorba? To pak rozhodně sáhněte po knize Hlubiny města. Skupina českých spisovatelů se totiž nechala inspirovat městy a jejich zákoutími a vznikla z toho velice povedená sbírka povídek.

Je libo detektivku, horor nebo thriller?

Rádi se začtete do kvalitní knihy, která vás ani na chvíli nenechá vydechnout? Severské detektivky, krimi, horory a thrillery se řadí k vašim oblíbeným žánrům? Radost vám určitě udělá kniha Zatmění, pod níž je podepsaný oblíbený Jo Nesbø a řadí se mezi dlouho očekávané knižní novinky, Ďáblovy dveře od Lee Mountforda, Škvíra od C. J. Tudora a také Hotel času od Emilly Ross. Při čtení těchto knih vám bude nepříjemně a budete zažívat ony známé pocity, které k čtení hororových, krimi a thrillerů neodmyslitelně patří.

Když se chcete hlavně zasmát a pobavit

Rádi se začtete do humorných knih, které vás často a nahlas rozesmějí? Co takhle si přečíst Historky z Tinderu od Lucie Macháčkové? Jejich čtení si totiž užije opravdu každý, ať už je zadaný, single nebo něco mezi. Na čtení příliš nejste, ale nepohrdnete dobrým komiksem? V kanclu je kniha přesně pro vás. Jedná se o tištěné vydání satirického web komiksu, jenž si dělá srandu z kancelářského života.

Kniha je vhodná pro všechny, kteří pravidelně docházejí do kanceláře a vědí, jak to v takovém pracovním prostředí chodí. Dobrá zpráva je, že v tom rozhodně nejste sami. Při čtení si navíc dost možná i uvědomíte, že vaši kolegové jsou vlastně skvělí a nemáte si na co stěžovat.

Když vás baví sci-fi

Znáte dobře tvorbu Františka Kotlety? Příliš dlouhá swingers party, série Bratrstvo krve a vlastně i jakákoliv jiná jeho kniha vás vždy zaujala a naprosto vtáhla? Nenechte si ujít ani přečtení ságy Legie. Ta vzniká ve spolupráci Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové a vezme vás na dobrodružnou vesmírnou jízdu.

Chcete se při čtení vzdělávat?

Chcete být v životě hlavně úspěšní? Ponořte se během letní dovolené do čtení knihy Atomové návyky, Vztahy a pasti, Wim Hof Ledový muž, Nápad za miliardu či sáhněte po titulu Takhle kniha vám možná zachrání život.
Vždy je totiž prostor pro sebezdokonalení a záleží jen na vás, jaké znalosti a dovednosti si chcete osvojit. Naučných a vzdělávacích knih existuje ohromné množství. Stačí si jen promyslet, na čem chcete zapracovat a následně se pustit do čtení. Buďte lepší, úspěšnější, šťastnější, spokojenější či zdravější díky té správné knize.

Užijte si volné letní dny s knihou v ruce a vyberte si, které emoce chcete při čtení prožívat. Chcete si užít útěk do fantasy světů? Dáváte přednost detektivkám a hororům nebo se naopak chcete zasmát a pobavit? V nabídce jsou samozřejmě i knihy z žánru sci-fi a ty populárně naučné a vzdělávací. Ať už od čtení očekáváte cokoliv, při volbě vhodné knihy se vám vaše přání splní. Aby bylo čtení knih ještě pohodlnější, zvažte pořízení e-knihy. Snadno se vám vejde do mobilu a můžete ji mít kdykoliv po ruce.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články