Komerční sdělení

Chytré hodinky: Užitečný pomocník pro všechny studenty

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Prace na pc
Zdroj: Shutterstock

Chytré hodinky se staly běžným doplňkem velké části populace – je to nejen kvůli pohodlnému sledování času, ale i kvůli různým aplikacím a funkcím, kterými disponují. Obzvláště pro studenty mohou být šikovným pomocníkem ve zvládání studentského života a studijního plánu.

Upozornění od školního rozvrhu

Chytré hodinky umožňují nastavit si notifikace, které vycházejí přímo ze školního rozvrhu. Do aplikací jako Kalendář Google nebo kalendář pro iOS si snadno zaznamenáte plán přednášek a termíny zkoušek a díky chytrým hodinkám pak budete mít všechno potřebné vždy po ruce. Nic důležitého už nepropásnete, protože vás hodinky na blížící se událost zavčas upozorní.

Připomenutí domácích úkolů a deadlinů

Stejně tak si s hodinkami můžete propojit i aplikace pro správu úkolů, v nichž si nastavíte například seznam věcí, které musíte vyřídit, i notifikace ohledně termínů odevzdání projektů. Nejen že vás aplikace upozorní na blížící se deadline, navíc si díky řádnému přehledu lépe dokážete zorganizovat svůj čas a ušetříte si nervy spojené se zapomenutím na důležité úkoly.

Časovač zefektivní vaše učení

Každé chytré hodinky mají stopky a časovač, které lze skvěle využít při učení. Znáte třeba metodu Pomodoro? Ta spočívá v tom, že po určitém časovém úseku, kdy se učíte, si dáte krátkou přestávku – poté znovu drilujete. Jak tato technika přesně probíhá?

1. Připravte si učení, které chcete dostat do hlavy.
2. Zapněte stopky nebo časovač na 25 minut.
3. Po uplynutí času si dejte pět minut pauzu (pusťte si hudbu, udělejte si pár dřepů nebo jen seďte v klidu se zavřenýma očima).
4. Po čtyřech 25minutových úsecích si na 15 až 30 minut odpočiňte.

Ovládání hudby a podcastů

Jste na cestě do školy, posloucháte hudbu, ale nechce se vám vytahovat z batohu telefon, abyste přepnuli skladbu? Chytré hodinky umožňují ovládat streamovací platformy přímo z ruky, což oceníte nejen na cestách, ale například i v knihovně a v posilovně.

Chytré hodinky zkrátka nabízejí mnoho užitečných funkcí, které studentům umožňují si lépe zorganizovat čas a zefektivnit učení. Propojení hodinek s telefonem či notebookem přináší i mnoho dalších výhod, kterými si studenti vylepší i svůj volný čas.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články