Komerční sdělení

5 způsobů, jak si vylepšit dovolenou po celý rok

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Vylet
Studio Romantic / stock.adobe.com

Nízké Tatry jsou velmi oblíbenou destinací Čechů pro letní i zimní dovolenou. Nezáleží na tom, kam letos vyrazíte do dovolenou. Existuje několik věcí, které můžete udělat vždycky. Jsou to sice jen maličkosti, ale hodně vám to zlepší celý zážitek. Většinu z nich přitom uděláte již doma a potom si budete užívat nádherných dnů v lokalitě, kterou si zrovna zvolíte pro svou odpočinek.

Najděte ideální ubytování

V první řadě potřebujete nádherné místo na bydlení během dovolené. Může se jednat o hotel, pension, apartmán nebo celou chatu. Pobyt v hotelu Nízké Tatrym umožní pobyt v centru dění a zároveň blízko přírody. Právě na tyto faktory musíte hodně myslet, když si vybíráte své ubytování. Vždy se podívejte, jestli nabízí všechno, co je pro vás důležité. Klíčové aspekty ubytování tvoří:

  • typ pobytu,

  • možnost jídla (vlastní kuchyň, polopenze, all inclusive),

  • dětský koutek nebo hřiště,

  • blízkost turistických cílů.

Vytvořte si jasný plán a prostor pro experimenty

Podívejte se předem na místa, která chcete navštívit. Podle toho byste si měli vybírat i ubytování. Zároveň uvidíte, co budete dělat každý den. Počítejte ale také s nepříznivým počasím nebo změnami plánů. Nechte si tam místo také na nečekaná dobrodružství, která dají vaší dovolené jedinečné kouzlo. Možná až na místě zjistíte, že je tam blízko možnost jít na ferraty, do jeskyně, objevíte velmi zajímavé muzeum nebo zapomenutou vesničku.

Nezapomeňte si udělat seznam

Tohle je něco, co dělají hlavně ženy. Nenechte se tím zaskočit a před balením věcí na dovolenou si udělejte pořádný seznam. Hledáte párová trička nebo plavky na poslední chvíli? Užijte si balení věcí bez stresu a pár dní před odjezdem si udělejte seznam. Uvidíte, jestli něco potřebujete ještě koupit nebo máte všechno doma. A také si ujasníte, kolik tašek či kufrů budete nakonec potřebovat.

Zařaďte do plánu aktivní i odpočinkové dny

Každý od své dovolené očekává něco jiného. Pro někoho jde jen o odpočinek na pláži u vody. Jiní lidé zase chtějí každý den od rána do večera chodit po horách nebo lesích. Je pouze na vás, co si vyberete. Nezapomínejte si tyto činnosti také nakombinovat. Dokonce i velmi aktivní lidé potřebují jeden den (nebo alespoň jedno odpoledne) plné odpočinku, koupání a pohody.

Ověřte si, možnosti podle ročního období

V našem podnebí je velký rozdíl v tom, jestli vyrazíte na dovolenou v zimě nebo v létě. Jestli se chystáte na Slovensko v létě, budete mít jedinečnou možnost navštívit jeskyně, vyšplhat na vrcholky hor a vidět nádhernou přírodu. V zimě můžete očekávat otevřené skiareály, sjezdovky a další místa. Jestli chcete jít např. na hrad nebo jinou historickou památku, musíte se předem podívat na otevírací dobu. Tato místa (i mnoho dalších) nemají otevřeno celoročně.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články