Nejzajímavější námořní muzea v Americe

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
muzeum
Zdroj: 123RF.COM

USA se může pochlubit bohatou námořní historií, od prvních osadníků až po západní expanzi oblasti Velkých jezer. Po celém světě existuje velké množství krásných námořních muzeí, které nabízí ke shlédnutí plno artefaktů.

Mezi ta nejzajímavější muzea v USA, spojených s námořnictvím, patří:

1. Národní muzeum oblasti Velkých jezer (Toledo, Ohio)

Muzeum bylo otevřeno pro veřejnost roku 2014 a již v roce 2017 bylo zhodnoceno v soutěži čtenářů v USA Today Choice Award na žebříčku atrakcí v Ohiu hned na druhém místě. Je tudíž viditelné, že návštěva muzea, za to stojí.

2. Historické lodě v Baltimore

Historické lodě se nacházejí ve městě Balimore Inner Harbor. Jedná se o unikátní muzeum, jenž má čtyři různá historická plavidla (USS Constellation, USS ponorky Torsk, americká pobřežní hlídka Cutter Taney a Lightship a Chesapeake). Např. Cutter Taney je specifická proto, že je poslední lodí, které byly použity při útoku na Pearl Harbor.

3. Námořní Museum, Columbijská řeka (Astoria, Oregon)

Řeka Columbia představovala hlavní roli při obsazování severo-západního Pacifiku. Plno námořníků, právě na této řece, potkal hrozný osud. Přibližně 2000 velkých lodí se utopilo blízko ústí Columbijské řeky. Muzeum líčí historii tohoto ,,hřbitovu” Pacifiku včetně dalších historických okamžiků tohoto regionu.

4. Národní muzeum Americké námořní služby (Washington, D.C.)

Výstava muzea nabízí k vidění od kousků z prvních dnů námořnictva až po moderní vozový park z 18. století. Díky tomu, že se muzeum nachází v budově aktivní námořní služby, musíte při vchodu předložit doklad totožnosti a získat povolení k průchodu. Více tipů na muzea a jiné informace naleznete v turistickém průvodci městem Washington.

5. Patriots Point Naval & Námořní muzeum (Charleston, SC)

V USA existuje plno lodí, které v přístavech už jen kotví a slouží jako plovoucí muzeum. Muzeum Patriots Point Naval & Námořní muzeum v Charlestonu je ale jediné, kde si můžete prohlédnout nedaleké ponorky USS Clamagore a torpédoborec USS Laffey. Nejznámější loď muzea je Intrepid Sea, v Leteckém muzeu v New Yorku, jenž si zahrála ve filmu Já legenda.

Autor: Tomáš Buchar


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články