Auto-motoKomerční sdělení

Jak chránit interiér vozu? Vybavte se koberci nebo vanou

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Auto uvnitr
Zdroj: otomobil / Shutterstock.com

Většina lidí si již život bez osobního auta neumí vůbec představit. Je důležitým prostředkem pro práci, i pro osobní a rodinný život. Aby se nám autem cestovalo dobře, je třeba, aby bylo v dobrém technickém stavu. Kromě toho je ale také třeba věnovat pozornost interiéru vozu. Ve špinavém autě se nejezdí dobře nikomu. Jakým způsobem interiér chránit přes znečištěním?

Gumové koberce

Tající špinavý sníh, bláto, prach, písek… bez gumových podložek bude díky nim koberec v autě velmi brzo tak zašpiněný, že jeho původní podobu rozeznáte již jen velmi těžko. Následné čištění koberce je potom hodně náročné na čas i energii, navíc je – zvláště zimním období – třeba jej neustále opakovat. Mnohem lepším řešením je tak jako obvykle prevence.

Ta má podobu podložek: gumových autokoberců. Díky kombinaci hlubokého vzorku a snadno omyvatelného materiálu ochrání vlastní koberec a umožní snadné a rychlé odstranění veškerých nečistot. Jinými slovy, ušetří vám čas a energii.

Gumové koberce jsou většinou součástí standardní výbavy vozu, pokud je z nějakého důvodu potřeba je vyměnit, není to problém. Ideální je samozřejmě pořídit si takové, které vám budou do auta stoprocentně pasovat. Máte Golf? Není problém pořídit si koberce Golf.

Vany do kufru

Zatímco jsou ale gumové autokoberce běžnou záležitostí, kterou má v autě skoro každý, prostor kufru podobnou ochranu většinou nemá. A to přitom kufr často nikterak nešetříme. Vozíme v něm leccos a podle toho občas koberec na jeho dně vypadá. O jeho čištění přitom platí to samé, co o kobercích v kabině.

Ochránit jej lze pořízením užitečné vany do kufru. Tyto vložky, které kufr auta ochrání před pilinami ze dřeva stejně jako vyteklým jogurtem při cestě z hypermarketu, jsou dostupné buď gumové, anebo plastové. V obou případech lze volit výšku lemu i povrchovou úpravu tak, aby co nejlépe vyhovovala vašim potřebám a požadavkům.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články