Pavel (63): Uvěřil jsem ženě, kterou jsem roky miloval. Pak se stalo něco, s čím jsem nepočítal

od Adéla Vocetková
2 minuty čtení
muz zklamany 2
Zdroj: Shutterstock

Kvůli lásce z mládí za sebou spálil mosty a přišel o rodinu. Uvěřil milým slůvkům a slibům, které si před lety společně nesplnili. Pak se ale stalo něco, s čím Pavel ani v nejmenším nepočítal. Vzít cokoli zpátky už bohužel nešlo.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Lýdie byla Pavlova dávná láska. Seznámili se před mnoha lety na chmelové brigádě a strávili spolu krásné tři roky.

Naše cesty se rozešly

Pavel a Lýdie se poznali před mnoha lety. Oba tehdy byli na chmelové brigádě, kde si padli do oka. Chodili spolu tři roky, na které Pavel rád vzpomíná.

„Byla to moje první velká láska,“ vzpomíná Pavel. „Lýdie byla nejkrásnější holka z města a já se tři roky nosil pyšně jako páv, že jsem ji měl za přítelkyni,“ netají se.

Po třech letech se ale Lýdie s rodinou odstěhovala přes polovinu republiky a cesty mladých lidí se rozešly.

Nemohl jsem na ni přestat myslet

„Život šel dál i bez Lýdie, na kterou jsem ale nemohl přestat myslet,“ pokračuje Pavel. „Měl jsem další vztahy, jiné ženy, ale Lýdii jsem stále miloval.“

Roky plynuly a Pavel o své bývalé přítelkyni nic nevěděl. Později se oženil, jeho žena mu porodila dvě děti a on žil celkem spokojený život.

„Měl jsem ženu, děti, svůj život,“ píše Pavel. „Občas jsem si na Lýdii vzpomněl a pokaždé mě zabolelo u srdce. Stále jsem k ní něco cítil.“

Shledali jsme se po letech

Před rokem a půl se životy Pavla a Lýdie znovu prolnuly. Potkali se náhodou, ale okamžitě se poznali. Zašli spolu na kávu a to všechno změnilo.

„Byla pořád tak krásná jako před lety,“ rozplývá se Pavel. „Strávili jsme tři hodiny v kavárně, měli jsme si o čem povídat.“

Lýdie Pavlovi pomotala hlavu. Tvrdila mu, že ho celou dobu miluje. Dala mu tak šanci, o které skoro celý život snil. A Pavel se ji rozhodl využít.

Uvěřil jsem jejím sladkým slovíčkům

„Začali jsme se s Lýdií tajně vídat,“ odkrývá Pavel další část svého příběhu. „Opět ve mně zahořela láska a Lýdie to podle všeho měla stejně.“

Pavel se kvůli slibům od dávné lásky rozhodl udělat razantní krok. Podal žádost o rozvod, odstěhoval se od své ženy a byl připraven začít žít se ženou, kterou roky miloval.

„Plánoval jsem po boku Lýdie dožít,“ netají se. „Pronajal jsem si byt, abychom v něm mohli žít společně. Všechno tomu napovídalo. Pak se ale stalo něco šíleného,“ naznačuje.

Bylo pozdě vzít cokoli zpátky

Když na dveře nového bytu někdo zazvonil, Pavel očekával svoji lásku. Místo ní ale přišel někdo úplně jiný.

„Za dveřmi stál muž, který tvrdil, že je manžel Lýdie. Vyhrožoval mi, ať se okamžitě přestanu kolem jeho ženy motat, jinak si to se mnou vyřídí,“ popisuje nečekanou návštěvu.

Pavel konfrontoval Lýdii a ta se s pláčem přiznala. Celou dobu Pavlovi lhala, věšela mu bulíky na nos. On kvůli ní zničil manželství a kvůli rozvodu přišel o rodinu, která se k němu otočila zády.

„Byl jsem naivní a unáhlený,“ přiznává pokorně. „Nechal jsem se oblbnout a udělal jsem obrovskou chybu. Nic z toho už ale zpátky vzít nemohu.“

Autor: Nikol Kolomazníková

Související články