Michal (39): Někdo jenom recykluje, já investuji. Vydělám si bez námahy a ještě ulevím planetě

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz investice
muz investice

Michal se už před lety začal zajímat o možnosti, jak zúročit své vydělané peníze. A protože nerad stojí na jednom místě a rád hledá nové příležitosti, začal zase pátrat. Do oka mu padlo něco, o čemž věděl, že je to přesně to pravé ořechové.

„Výhodné vklady mě začaly lákat na vysoké škole. Studoval jsem obchodní akademii, takže bylo celkem pravděpodobné, že budu pokračovat na výšce v nějakém ekonomickém oboru,“ začíná Michal své vyprávění.

„Studium bylo náročné, ale mě to strašně bavilo. Přednášky a semináře jsem si užíval,“ říká.

Inspirovaly ho příběhy úspěšných lidí

„Místo poflakování po hospodách, jak to dělali mí vrstevníci, jsem brouzdal po internetu a četl si příběhy úspěšných lidí, kteří měli čich na nadějné projekty a nebáli se je podpořit. Postupně jsem se dostával i do tajů byznysu, burzy a kryptoměn,“ tvrdí.

„Krátce po státnicích jsem si našel přítelkyni, s níž jsem dodnes. Pojí nás nejen láska k technologiím a podobným věcem, ale také přírodě,“ pokračuje Michal.

„Už dlouho třeba brojíme proti jednorázovým plastům. Oba nás děsí, že se recykluje pouze do deseti procent jejich objemu. To opravdu nestačí. Proto nás těší, že Evropská unie do příštího roku úplně zakáže vybrané jednorázové výrobky z plastu,“ pochvaluje si.

Když se objevila příležitost, neváhal

„Nedávno jsem narazil na možnost investice do zavedené české společnosti Refork, jež vyvinula materiál, který se rozkládá beze zbytku na biomasu do pěti měsíců. A to je taková paráda, že jsem neváhal ani minutu a rozhodl se investovat,“ říká.

„Vše bylo tak jednoduché, že jsem nestačil zírat. Podpořil jsem šikovné české hlavičky během pár kliků a teď už se můžu jen těšit, až se za pár dnů společnost zalistuje na burzu, což mi přinese jasně daný zisk,“ těší se muž, jehož radost by měla být brzy ještě větší.

„Nejlepší na tom všem je, že neexistuje důvod, aby tento přelomový materiál největší hříšníci nepoužívali a nekupovali. Prostě se jen místo plastového granulátu dá do strojů tahle revoluční paráda,“ libuje si.

Věří, že díky investici pojede na vysněnou dovolenou

„Už se těším, až si za ty lehce vydělané peníze vezmu přítelkyni na vysněnou dovolenou a večer si zajdeme do baru, kde nám místo té plastové šílenosti dají do drinku brčko, za nímž stojí nejen roky vývoje v našich luzích a hájích, ale také moje výhodná investice.“

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články