Skutečný Paul McCartney zemřel a po světě chodí jeho klon. Důkazy prý najdeme přímo v hudbě The Beatles

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
McCartney Paul
Zdroj: Profimedia

Konspirační teorie se s rozmachem internetu staly součástí našich životů. Téměř každý četl o iluminátech, o souvislosti 5G sítí s onemocněním covid-19 a o čipech Billa Gatese. Senzačním teoriím se nevyhnuly ani hvězdy showbyznysu jako třeba Elvis Presley, který nezemřel, ale jen odešel na odpočinek, či slepý zpěvák Stevie Wonder, který údajně vidí. Zřejmě nejznámější hudební konspirací je smrt Paula McCartneyho.

Teorie o spiknutích, o skrývání reálné pravdy a falšování důkazů lidstvo zkrátka fascinují. Není divu, že se objevují u světových událostí i u globálních celebrit. Jedna z nejšílenějších se objevila na konci 60. let a netýkala se nikoho menšího než člena tehdy nejslavnější kapely světa.

Konec koncertování vzbudil podezření

Rok 1966 byl pro kapelu The Beatles značně turbulentní. Pracovali na novém albu Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band a neustále koncertovali. V březnu tohoto roku pronesl John Lennon kontroverzní výrok o Ježíšovi, který vedl k bojkotu kapely v USA.

Kapela byla zřejmě vším unavená, a tak se rozhodla na čas přestat koncertovat. Poslední koncert proběhl v Candlestick Park v San Franciscu v USA. A pak nastala pauza. Podle konspiračních teoretiků to ovšem nebylo samo sebou.

Dvojník na scéně

Na veřejnosti se začala objevovat „zaručená“ informace, která uváděla, že v listopadu 1966 měl Paul McCartney vážnou dopravní nehodu, kterou bohužel nepřežil.

Kapela je ale na vrcholu slávy, MI6 se obává nárůstu sebevražd u mladých lidí. Rozhodne se tak k velmi kontroverznímu kroku — celou záležitost ututlá a Paula nahradí dvojník.

Prvním důkazem měl být fakt, že kapela přestala koncertovat a také to, že si poté nechali členové kapely narůst knír. Ten měl údajně zamaskovat jizvy na dvojníkově tváři, které vznikly při absolvovaných plastických operacích.

Zašifrované nápovědy

Fáma se poprvé objevila v roce 1969 v éteru rádia WKNR. Ještě víc začala rezonovat po vydání článku Tima Harpera ve studentských novinách.

Každé tajemství chce být ve skutečnosti odhaleno, a tak „Brouci“ dávají svým fanouškům nápovědu za pomoci svých písní a alb. A ty právě student ve svém článku popisoval.

Hned první na ráně bylo album Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band. Jeho obal působí jako snímek lidí stojících nad hrobem The Beatles. Nad Paulem je umístěna ruka, jejíž gesto připomíná poslední pomazání. Kapela je navíc obklopena spoustou již nežijících celebrit.

Na desce je květinový nápis Beatles a vedle něj jsou zdánlivě nesouvisející květiny, které ale vypadají jako písmeno P. Domnělý nebožtík má mít navíc na uniformě vyšitou zkratku OPD, která v Anglii označuje, když je někdo oficiálně prohlášen za mrtvého.

Kráčející mrtvý muž

Ušetřeno nezůstalo ani album Abby Road. Členové kapely mají představovat různé postavy, John Lennon je v bílém jako anděl či jiná božská bytost, Ringo Starr je v černém a má představovat zaměstnance pohřební služby, Paul McCartney zemřelého a George Harrison hrobníka.

Na albu Strawberry Fields Forever je jediný Paul otočený zády a není mu vidět do obličeje. Konspirátorům je samozřejmě jasné proč.

Raketově se zvýšil prodej

Zvláštní kapitolou byly nahrávky, ideálně ještě puštěné pozpátku. Píseň I´m so Tired končí nesrozumitelnými zvuky. Při jejich puštění pozpátku je slyšet, že Paul je mrtvý, chybí mi, chybí mi, chybí mi.

A v písni A Day In The Life se zpívá o muži, který zemřel při autonehodě, a o davu, který kouká na jeho tvář.

Ačkoliv McCartney nebyl z této fámy nadšený, pro Beatles to nebylo zase tak špatné. Prodeje alb i dalšího merche v té době trhaly rekordy.

Nakonec konspirační teorie slábla, až ji začala většina lidí považovat za nesmyslnou. Už jen fakt, že by byl jeden geniální hudebník nahrazen jiným geniálním hudebníkem zní velmi nepravděpodobně.

Zdroj: Grunge.com, Rollingstone.com, Wikipedia
Autor: Markéta Krejčí


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články