Mistři zastavárny: Po smrti Staříka vyplavaly na povrch zajímavé skutečnosti. Jeho závěť je obzvlášť znepokojivá

od Šárka Blahoňovská
Zdroj: Profimedia

Richard Harrison alias Stařík z pořadu Mistři zastavárny zemřel v roce 2018 ve věku sedmdesáti sedmi let. Drsný, vždy dobře oblečený chlapík si otevřel v roce 1989 v Las Vegas se svým synem Rickem zastavárnu s názvem World Famous Gold & Silver Pawn Shop, která se stala i dějištěm televizního pořadu Mistři zastavárny. Po jeho skonu proklouzlo do médií několik zajímavých informací.

Jen velmi málo lidí mimo Staříkovy kruhy vědělo, že ho sužuje nelítostná Parkinsonova choroba. Nejen to bylo pro mnohé novinkou.

V sedmnácti ukradl auto. Soudce mu nabídl dvě možnosti

Jak se ukázalo, Harrison neměl vůbec nezajímavý život.

V pořadu byla občas vyřčena nějaká ta narážka na Staříkovo působení u námořnictva. Je pravdou, že Harrison u něj sloužil více než dvacet let.

V sedmnácti letech ukradl auto. Soudce mu tehdy dal vybrat – buď půjde do vězení, nebo nastoupí k námořnictvu. Rozhodl se pro druhou možnost.

Zprvu sloužil čtyři roky, pak se vrátil k rodině. Jenže po dvou letech nastoupil znovu, protože zdravotní problémy jeho dcery Sherry, jež se narodila s Downovým syndromem, si vyžádaly velké sumy za lékařskou péči.

Sherry bohužel zemřela, když jí bylo šest let.

Harrison byl nasazen nejméně desetkrát, dosáhl několika povýšení. Definitivně odešel z námořnictva až v roce 1979.

Sloužil, aby zabezpečil rodinu

„Jediným důvodem, proč jsem skončil u námořnictva, bylo to, že jsem měl tři dospívající chlapce a manželka je nezvládala,“ nechal se slyšet.

Nikdy mu nešlo o nic jiného, než aby svou rodinu zabezpečil, což potvrdil i jeho syn a rovněž hvězda Mistrů zastavárny Rick Harrison.

„Pracoval jsem se svým otcem od dětství. V námořnictvu zůstal roky také kvůli mně. Výdaje na léčbu mé epilepsie byly velké. Měl to opravdu těžké,“ řekl.

Před smrtí aktualizoval závěť, aby z ní vyškrtl jednoho dědice

Harrison za svého života sepsal závěť, v níž uvedl svou manželku Joanne a tři syny jako osoby, mezi něž bude rozdělen jeho majetek.

V roce 2017 byl však dokument aktualizován. Stařík se chtěl ujistit, že syn Christopher nedostane ani desetník z jeho jmění. Proč se ho rozhodl ho vyškrtnout, nevysvětlil.

Jak ale prozradil jeho vnuk Corey, Christophera, který je jeho strýcem, viděl naposledy, když byl na druhém stupni základní školy. Co ale stálo za tímto krokem, se asi jen tak nedozvíme.

Autor: Šárka Blahoňovská

Související články