Mýdlařka z Correggia: Italská sériová vražedkyně vyráběla ze svých obětí mýdlo a koláče

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Leonarda Cianciulli
Zdroj: Unknown author;, Public domain, via Wikimedia Commons

Leonarda Cianciulli by pro zdraví svého syna udělala takřka vše. Pověrčivá žena uvěřila, že duše zavražděných obětí zaujmou v záhrobí místo, které by jinak bylo určené pro jejího syna. Navštívila i věštkyni, která jí předpověděla, že ji čeká buď vězení, nebo psychiatrická léčebna. Pro její úmysl zemřely tři ženy.

Nešťastné dětství

Už její příchod na svět nebyl jednoduchý. Narodila se v roce 1893 poté, co byla její matka znásilněna a donucena si otce dítěte vzít. Dceru pak právě z toho důvodu nenáviděla. Leonardino dětství tak nebylo vůbec snadné, dokonce se několikrát pokusila o sebevraždu.

Její smůla pokračovala i v manželství. Během něj byla sedmnáctkrát těhotná, třikrát však potratila a deset dětí zemřelo v mladém věku. Vychovat se jí tak podařilo pouze čtyři děti a o to úzkostlivěji se o ně starala. Již během dospívání jí bylo věštěno, že se sice vdá a bude mít děti, ale nepřežije ani jedno.

U sousedů byla velmi oblíbená

S manželem se usadila v italském městě Correggio, kde měla malý obchůdek a prodávala zde vlastnoručně vyráběná mýdla.

Pro záchranu syna byla ochotná i vraždit

V roce 1939 byl její nejoblíbenější syn povolán do armády k službě vlasti. Pověrčivá a nešťastná Leonarda se rozhodla udělat cokoli, aby její syn válku přežil.

Šla se tedy opět poradit k věštkyni, která jí řekla, že ji stejně nic jiného než vězení nečeká. Pravděpodobně duševně nemocnou Leonardu tak napadlo něco, co si nikdo nedokáže racionálně vysvětlit.

Speciální koláčky pro návštěvy

Rozhodla se uskutečnit šílený a nepochopitelný plán obětovat jiné, aby ochránila život svého syna. Zaměřila se na starší, zranitelné ženy. Ty vždy vlákala do svého domu, aby je následně zabila sekerou.

Těla rozřezala a z jednotlivých částí pak s hydroxidem sodným vařila mýdlo. Sraženou krev smíchala s ostatními surovinami a pekla z ní koláče, které následně nabízela návštěvám.

Její počínaní bylo zastaveno až po vraždě třetí oběti. Její švagrová ji viděla naposledy vcházet právě do Leonardina domu a vše nahlásila policii. Ta šla najisto. Leonarda dlouho nezapírala. U soudu detailně popsala všechny vraždy i to, co následně prováděla s těly nebohých žen.

Za kruté zabíjení ji soud poslal na třicet let do vězení. Mýdlařka z Correggia, jak ji sousedé nazvali, zemřela v azylovém domě v roce 1970.

Nástroje, které používala k vraždění a následnému zpracování těl obětí, jsou vystaveny v muzeu v Římě.

Autor: Michaela Pauerová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články