Mafiánský zabiják Giuseppe Greco byl zapletený do stovek vražd. Nakonec skončil v kyselině

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
giuseppe greco
Zdroj: Profimedia

Giuseppe „Pino“ Greco byl nechvalně proslulý sicilský mafiánský poskok, jehož úkolem bylo především zbavovat se nepohodlných lidí. U něj bohužel došlo k tomu, že pro něj práce byla také koníčkem. On sám sprovodil ze světa kolem 80 lidí. Se svými kumpány byl spojován až s osmi sty vraždami.

Giuseppe Greco se narodil v roce 1952 v sicilské Ciaculli. O jeho mladém životě není příliš mnoho informací. Jisté ale je, že už jeho strýc měl pracovat pro mafii. Nikoho tedy překvapilo, že se i on vydal stejným směrem.

Vedoucí armády zabijáků

Významnou roli měl v takzvané druhé mafiánské válce, která na Sicílii probíhala od roku 1978. Rodina Corleone začala velmi agresivně bojovat o své místo na výsluní.

Tento mafiánský klan byl zastoupen Salvatorem „Toto“ Riinou. Rodině sloužil právě Greco a také jeho strýc.

Stovky mrtvých

Corleonové se nesnažili ostatní rodiny zničit nějak takticky či politicky, ale zkrátka silou. Vytvořili si uskupení, něco jako tajnou armádu, která se bez milosti zbavovala všech, kteří mohli rodině stát v cestě. V jejím čele nestál nikdo jiný než mladý Giuseppe Greco.

Podle záznamů italské policie jejich řádění nemělo obdoby. Během dvou let zemřelo jejich rukou nejméně 400 lidí, a to pouze v Palermu.

Ve zbytku Sicílie to mohly být další čtyři stovky lidí. Greco měl osobně zavraždit asi 80 lidí. Což jej automaticky zařadilo mezi ty nejhorší zabijáky světa.

Pro deník Daily Mail na tuto otřesnou dobu zavzpomínala i italská fotografka Letizia Battaglia. „Někdy došlo k pěti vraždám denně,“ řekla. „Nikdy jsme takové násilí nepoznali. Prohlížím si své fotky, je to jen krev, krev, krev.“

Těl se zbavoval pomocí hladových prasat

Kolem Giuseppa Greca začaly kolovat děsivé historky. Jedna například vyprávěla, že když zavraždil Palerma Salvatora Inzerilla, jeho syn začal vyprávět, jak se mu pomstí. Mafiánský zabiják patnáctiletého chlapce našel, usekl mu paži, pak ho střelil do hlavy a tělo nechal rozpustit v kyselině.

To byl jeho oblíbený způsob zbavování se těl a důkazů. Někdy k tomu dokonce používal hladová prasata. K vraždám nejčastěji používal pušku AK-47.

Druhá mafiánská válka se ale totálně vymkla z rukou. Začali se zabíjet i policisté, politici, ale také mafiáni mezi sebou. Riino, jako ústřední postava rodiny Corleone, začal být více a více paranoidní. Dokonce poslal Greca na některé ostatní členy jeho zabijáckého komanda, aby se jich zbavil.

Skončil také v kyselině

Jeho zapálenost ho nakonec ale přišla draho. Riino se ho začal obávat zvláště poté, co Greco zavraždil policejního komisaře, který proti němu i ostatním z mafiánského klanu shromažďoval důkazy.

V září roku 1985 byl Greco zavražděn ve vlastním domě. Údajně měli čin spáchat jeho vražední kolegové, a to na příkaz samotného Riina. Ten začal mít ze svého svěřence údajně strach, stal se podle něj příliš ambiciózní a příliš samostatný.

Ironií je, že jeho tělo skončilo v kyselině, stejně jako předtím mnoho těl jeho obětí. Jeho vrah začal rozhlašovat, že je naživu, ale že uprchl do Ameriky.

Byl dokonce italským soudem odsouzen v nepřítomnosti k doživotnímu trestu za spáchání 58 vražd. V době soudu už byl ale dávno po smrti.

Zdroj: Allthatsinteresting.com, Dailymail.co.uk, Wikipedia
Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články