Komerční sdělení

Kompresory a jak se dají využít v dílně i garáži

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
kompresor
Zdroj: Teek_int / Shutterstock.com

Stlačený vzduch je praktickým pomocníkem při celé řadě příležitostí. Zapřemýšlejte nad tím, zda by se vám do vaší domácí dílny nebo garáže také nehodil. Kdy oceníte jeho přítomnost a jaké činnosti vám může kompresor ulehčit?

Stlačený vzduch se hodí mít vždy po ruce

Kompresory oceníte při nafukování plážových lehátek, nafukovacích bazénů, pneumatik, gymnastických míčů a celé řadě dalších předmětů. K těmto činnostem vám bohatě postačí kompresor, který je menší a tím pádem i skladnější.

Pneumatické nářadí v dílně? S pořádným kompresorem žádný problém

V případě, že ve své dílně trávíte spoustu času a chcete si pořídit například pneumatické nářadí, je rozhodně moudré pořídit si větší kompresor se zásobníkem. Sice musíte počítat s tím, že bude v dílně zabírat více místa, ale jeho používání pro vás bude pohodlnější a nějaký volný kout pro něj určitě najdete.

Na staré dobré pístové kompresory je spolehnutí

Nevíte-li jaký druh kompresoru zvolit, spolehněte se na ty nejstarší a nejosvědčenější. Těmi jsou pístové kompresory. Jsou univerzální a vysoce výkonné, a proto vám práce s nimi půjde rychle od ruky. Svůj název získaly pístové kompresory díky tomu, že fungují na podobném principu jako spalovací motory, obsahují totiž písty, které se nacházejí ve válci a pohybují se sem a tam. Díky kombinaci pístu, válce, ohnice a klikové hřídele jsou pístové kompresory spolehlivé a spousta kutilů na ně nedá dopustit.

Usnadněte si práci při nafukování nejrůznějších předmětů, od gymnastických míčů až po pneumatiky, pořiďte si třeba také pneumatické nářadí a užívejte si ve své dílně společnosti tradičního pístového kompresoru. S ním vám totiž práce v dílně i garáži půjde snáze od ruky. Protože se jedná o léty prověřený typ kompresoru, můžete se na něj zcela spolehnout.


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články